• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Рожкова назвала "червону лінію" для Національного банку

Реклама на dsnews.ua

Для Національного банку України однією з головних "червоних ліній" є так званий "запуск друкарського верстата"

Про це заявила в. о. голови НБУ Катерина Рожкова в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна", передає "ДС".

"Для команди НБУ запуск "друкарського верстата" — це одна з "червоних ліній", яку ми ніколи не будемо готові перейти. Це суперечить всьому, що ми робили до цього протягом шести років. Наше завдання — захистити громадян від знецінення їх заощаджень, а не піддати їх інфляційному податку", — сказала вона.

У той же час, за словами Рожкової емісія гривні відбувається постійно.

"Ми емітуємо гривню, коли: викуповуємо валюту на ринку (лише за минулий рік ця сума склала еквівалент $8 млрд США); видаємо банкам рефінансування; перераховуємо свій прибуток до держбюджету. Такі операції є ринковими і не приносять шкоди економіці", — зазначила вона.

Рожкова також прокоментувала заяви про так звану "піраміду ОВДП", через яку Міністерство фінансів піддається жорсткій критиці з боку народних депутатів.

"Депутати суперечать самі собі. Адже парламент проголосував за новий бюджет. У ньому передбачено розширення дефіциту, який покривається за рахунок нових запозичень. Тобто, по суті депутати дозволили Мінфіну нові запозичення, у тому числі шляхом випуску держоблігацій. А тепер за це критикують. Завдяки тому, що у нас низька інфляція і низька облікова ставка, Мінфін займає за ціною від 7% до 10% річних. Це рекордно низькі для нашої країни ставки", — пояснила вона.

Як повідомляла "ДС", колишній голова Національного банку Яків Смолій під час виступу у Верховній Раді перед своєю відставкою заявив, що представники Офісу президента і уряду вимагали від Національного банку України включити друкарський верстат і знизити курс гривні до долара.

    Реклама на dsnews.ua