• USD 39.8
  • EUR 42.4
  • GBP 49.5
Спецпроєкти

Санкції проти "немитої": ЄС залишить Росію без імпортних унітазів

У рамках нового санкційного пакету Євросоюз заборонить постачати до Росії унітази

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у проєкті нового пакету санкцій, передає "ДС" з посиланням на EUObserver, передає "ДС".

Дані сантехнічні вироби потрапили до 146-сторінкового списку товарів, які більше не експортуватимуться до РФ в рамках десятого пакету санкцій ЄС.

Список включає біде, унітази, бачки змивні "і аналогічну сантехніку", а також світлодіоди, конопляну пряжу, вилкові навантажувачі, машини для сортування пошти, димоходи, цеглини, шини і навіть пір'я для ручок.

Зазначається, що основна мета торговельного ембарго вартістю €11 млрд на рік — зупинити продаж високотехнологічних товарів, які можуть використовуватись у російських системах озброєння. До цієї частини санкційного пакету потрапили електроніка, лазери, радіообладнання, програмне забезпечення, авіоніка, морські камери та рідкісноземельні мінерали.

Крім того, заборона поширюється на "водометні системи для боротьби з заворушеннями або масовими заворушеннями", "стаціонарну або монтовану електрошокову зброю, яка покриває велику площу і може вразити кількох людей електричним струмом", а також "стаціонарне обладнання для поширення хімічних речовин, що паралізують або подразнюють".

Зачіпає новий пакет також піротехніку, зокрема сценічну: буде заборонено експортувати до РФ "піротехнічні пристрої, призначені виключно для комерційних цілей". Також буде заморожено активи приблизно 130 росіян, їм перестануть видавати візи. За словами дипломатів ЄС, це переважно російські пропагандисти, а також політики, воєначальники та держслужбовці.

Крім того, буде заборонено мовлення RT Arabic та Sputnik Arabic, які входять до пропагандистського холдингу МІА "Росія Сьогодні". Чотири банки будуть відключені від SWIFT: Альфа-банк, "Тінькофф банк" та Росбанк.

Передбачається, що новий санкційний пакет ухвалять до роковин вторгнення Росії до України — 24 лютого.

Російські Аргументи та Факти уточнювали, що на момент 2021 року частка імпортної сантехніки в Росії склала 15%. У країні є своє виробництво, проте воно дуже залежить від матеріалів, які здебільшого імпортні, зокрема й українського виробництва. Наприклад, там закуповувався матеріал під назвою шлікер, до складу якого входять каолін (біла глина), кварц та польовий шпат. На території Росії є родовища каоліну, ведеться його видобуток. Але поки що він не може задовольнити потреби виробників.

Тому, найімовірніше, варто очікувати ще більшого зростання цін на сантехніку, яке розпочалося вже 2022 року. Як зазначав тоді голова Асоціації виробників та постачальників сантехніки Ігор Георгі, з початком повномасштабної війни проти РФ виробники почали шукати постачальників у країні:

"Вони є, але через різко збільшений попит виникають логістичні проблеми — необхідність термінового збільшення видобутку, пропускної спроможності залізничних вузлів і кількості вагонів для сипучої сировини. Ці питання вирішуються, але на їх вирішення потрібен час, тому деякі заводи (насамперед ті, хто використовував виключно зарубіжну сировину) змушені скорочувати обсяги виробництва.

Нагадаємо, у Варшаві заявили, що Польща очікувала, що 10-й пакет санкцій Європейського Союзу проти Росії буде жорсткішим і включатиме, зокрема, обмеження щодо атомної галузі РФ.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua