• USD 27.9
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

СEO LeoGaming Олена Дегрік Шевцова: Венчурні фонди в США і український капітал все більше цікавляться українським фінтехом

Реклама на dsnews.ua

Американські венчурні фонди зацікавилися українським фінтехом після яскравого і стрімкого успіху Монобанку. Також є інтерес до українського фінансового ринку і фінтех-стартапам в Україні, тому в 2021 році можна очікувати нових анонсів і угод в цій галузі

Про це в інтерв'ю "Голосу Америки" повідомила СEO LeoGaming Олена Дегрік Шевцова, яка разом з керівництвом Асоціації українських банків (АУБ), провела ряд робочих зустрічей в США з місцевими компаніями, фінансистами та фондами.

СEO LeoGaming Олена Дегрік Шевцова
СEO LeoGaming Олена Дегрік Шевцова

За підсумком бізнес-зустрічей АУБ і LeoGaming анонсували вступ в програму стажування українських фахівців від центру лідерства "Відкритий світ" (Конгресом США), а також запуск окремої програми LeoGaming разом з американськими колегами, про що буде повідомлено пізніше.

"Американські венчурні фонди зацікавилися українським фінтехом після успіху Монобанку. Банківському продукту без відділень за підсумками 2020 року вдалося вийти на 3,2 млн клієнтів з 66% активних карт. Тому плани цього банку досягти результату в 5 млн клієнтів цілком можуть бути реалізовані вже в 2021 році. Монобанк — 100% український капітал, чим не можна не пишатися", — заявила в інтерв'ю американським журналістам Олена Дегрик Шевцова.

За її словами, в Україні є інші успішні історії у своїх нішах фінансового ринку. Наприклад, лідери термінального ринку — компанії iBox, EasySoft, а також мережі платіжних терміналів Sistema і City24. "Вони беруть участь, як у споживчому ланцюжку оплати послуг, так і в cashless-трансформації, будучи головним джерелом поповнення банківських карт готівкою. Не менш важливий і розвиток мобільних грошей "великої трійки" операторів, адже вони надають безготівкову небанківську альтернативу для клієнтів", — повідомила "Голосу Америки" СEO LeoGaming Олена Дегрік Шевцова.

Експерт також нагадала про тенденції, згідно з якими українці масово переходять на оплати в інтернеті, оплата мобільним балансом також показує стабільне зростання. Про це говорить і статистика міжнародних платіжних систем: зростання онлайн-оплат в 2020 році склало 45%. Більш того — зростає частка карткових платежів і в офлайні: 46% всіх безконтактних оплат в оффлайн магазинах проходить за допомогою смартфона або іншого платіжного девайса.

"Mastercard і Visa зі свого боку підтримують ці тенденції, прискорені пандемією коронавірусу, за рахунок активностей з учасниками ринку щодо розвитку безготівкових платежів. Саме завдяки цьому міжнародні платіжні системи стали головним драйвером розвитку cashless-економіки в останні роки", — резюмувала Олена Дегрик Шевцова.

Нагадаємо, в листопаді 2020 року CEO LeoGaming Олена Дегрик Шевцова була номінована на звання fintech-експерта року від PaySpace Magazine Awards 2020.

    Реклама на dsnews.ua