• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Сергій Карташов (Generation Partners) розповів, як інвестори вибирають стартапи

Переважна більшість стартапів не може обійтися без залучення додаткового фінансування. Однак інвестори хочуть вкладатися тільки в перспективні проєкти. Про те, на які параметри вони звертають увагу при оцінці новачків, розповів CEO кіпрської компанії з управління активами Generation Partners Сергій Карташов (Sergejs Kartasovs)

Сергій Карташов
Сергій Карташов
Реклама на dsnews.ua

Як інвестори вибирають стартапи

В основному компанії, що займаються управлінням активами, діють за трьома напрямками. Вони моніторять ринок у пошуку цікавих проєктів. Після цього перевіряють надійність стартапів і оцінюють їх потенційну рентабельність. Далі проводять оптимізацію інвестицій. В першу чергу аналітики звертають увагу на такі параметри, як якість менеджменту і професіоналізм співробітників компанії-початківця. Оцінюють здатності керівництва, юридичну грамотність, передісторію підприємства.

За словами Сергія Карташова, головна його задача — допомогти зустрітися найталановитішим програмістам із інвесторами: «Програмісти — люди з технічним складом розуму. Але найчастіше у них відсутні підприємницькі якості. В результаті їм вдається створити якісний продукт, але вони не можуть самостійно розвинути навколо нього необхідну інфраструктуру». Якщо ж сторони порозуміються, то стартап отримає не тільки необхідне фінансування, а й допомогу в реалізації і масштабуванні проєкту.

Найскладніший етап роботи для керівників компаній — знайти перспективний проєкт. Зараз на ринку велика кількість стартапів, але далеко не всім їм судилося стати новим Гуглом або Фейсбуком. Прибутковими виявляться одиниці, а більшість закриється в перший рік роботи. Щоби зробити вдале капіталовкладення, експерти оцінюють проєкт за безліччю критеріїв. В першу чергу пропонований продукт повинен бути унікальним і мати потенційного споживача. Далі звертають увагу на досвід співробітників, фінансові показники підприємства, рівень менеджерів, злагодженість команди тощо.

Важливо не тільки з ким, але й де

Ще однією важливою складовою успіху стартапу є грамотний релокейт. Вибір юрисдикції дуже важливий для подальшого розвитку і масштабування проєкту. У США і низці країн Європи створено оптимальні умови для ефективного зростання IT-компаній. З цієї точки зору відмінним місцем є острів Кіпр.

«Тут створено ідеальні умови для розвитку бізнесу. Гуманні податкові ставки поєднуються з ефективними законами про захист інтелектуальної власності. На острові діє IP-box — пільговий режим оподаткування для компаній, що працюють у IT-галузі. Він дозволяє вкладати значну частину отриманих коштів у розвиток компанії. Також Кіпр підписав договори про відсутність подвійного оподаткування з багатьма країнами світу. Крім того, тут прекрасний середземноморський клімат, у якому просто приємно жити. Завдяки цим факторам тут утворилося потужне IT-співтовариство», - розповів Сергій Карташов.

У Сергія Карташова три вищі освіти. Перший диплом, бакалавра за спеціальністю «Наука і обчислювальна техніка», він отримав у 2005 році, закінчивши Мальтійський університет. Після цього Сергій продовжив навчання в ризькій бізнес-школі. Отримав ступінь Master in Business Administration. Після завершення освіти Сергій Карташов почав працювати в банківській сфері. У нього десятирічний досвід спілкування з великими корпоративними клієнтами з Європи. У 2015 році Карташов зайнявся управлінням активами і оцінкою стартапів. Сьогодні він є CEO компанії Generation Partners.

    Реклама на dsnews.ua