• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Сесія ВР по тарифам покаже, кого захищає влада — українців чи "Нафтогаз", — експерт

Позачергова сесія ВР по комунальним тарифам, покаже, кого захищає нинішня влада — українців чи "Нафтогаз"

Нафтогаз
Нафтогаз
Реклама на dsnews.ua

Так прокоментував політолог Кирило Молчанов пропозицію народного депутата Ігоря Палиці перевірити економічну обгрунтованість тарифів, які встановлює державна газова компанія.

"Ігор Палиця в інтерв'ю "Обозревателю" запропонував механізм, як можна знизити ціну на газ для українців на 60%. Більш того, парламентарій з колегами із "За Майбутнє" розробили відповідні законопроєкти. Особливо заслуговує на увагу ініціатива щодо перегляду тарифу "Нафтогазу". 9 січня президент дав доручення перевірити тарифну сітку регіональних постачальників, Палиця пропонує його розширити та перевірити також ціну національної газової компанії. М'яч на полі Зеленського. Цікаво, чи зіграє він на користь українців або, як його попередники, в інтересах "Нафтогазу", дізнаємося вже найближчим часом. Тарифне питання парламент обіцяє розглянути на позачерговій сесії", — написав Кирило Молчанов.

За словами політолога, тариф був штучно завищений "Нафтогазом", що призвело до зростання ціни на газ для населення з 2014 року в 9,5 раз.

"Тариф штучно завищений держмонополістом "Нафтогаз України". З 2014 року ціна зросла в 9,5 раз. Чому? По-перше, держава продає українцям газ власного видобутку за ціною європейського, ще й додаючи вартість "віртуальної доставки". Віртуальної — тому що газ навіть не покидає межі країни. По-друге, "Нафтогаз" під виглядом "імпорту з ЄС" продає українцям російський газ через 50 посередників, які на цьому заробляють від 500 млн до 1 млрд доларів США в рік за рахунок українців", — зазначив Кирило Молчанов.

Він підкреслив, що про це неодноразово заявляли журналісти та експерти, однак вперше це робить політик національного рівня і керівник фракції у Верховній Раді.

    Реклама на dsnews.ua