• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

"Північний потік-2" заповнили технічним газом

Перша нитка російського газопроводу "Північний потік-2" заповнена технічним газом і готова до транспортування палива

"Північний потік-2" заповнили технічним газом
"Північний потік-2" заповнили технічним газом
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні компанії-оператора Nord Stream 2 AG, передає "ДС".

"На 18 жовтня процедура щодо заповнення газом першої нитки газопроводу "Північний потік-2" була завершена. Відповідно до плану та проєктних вимог нитка наповнена так званим технічним газом в обсязі приблизно 177 млн кубічних метрів, що забезпечує рівень тиску 103 бар в газопроводі ", — йдеться в заяві.

За даними спеціалістів цього тиску достатньо, щоб надалі розпочати транспортування газу. На другій нитці газопроводу тривають пусконалагоджувальні роботи.

Як відомо, для початку поставок газу з РФ проєкту необхідна сертифікація в якості незалежного оператора транспортної системи.

Заявку на цю сертифікацію від компанії Nord Stream 2 Федеральне мережеве агентство Німеччини отримало 13 вересня. Очікується, що вона буде розглянута протягом 4 місяців.

Потім проєкт рішення передадуть на вивчення Єврокомісії. Її висновок повинен бути готовий після ще двох або чотирьох місяців.

Як писала "ДС", українська газотранспортна система готова нарощувати обсяги транзиту газу з Росії до Європи. Аж до того, щоб перекрити потужності нового газопроводу "Північний потік-2".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua