• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Ще одна впливова американська організація розкритикувала різке підвищення акцизів на ТВЕНи

Надмірне оподаткування тютюнових виробів для електронного нагрівання (ТВЕНи) призведе до процвітання нелегальної торгівлі, прямих втрат держбюджету від несплачених податків, а також обмежить можливості для громадського здоров’я

Реклама на dsnews.ua

Так у впливовій американській організації Americans for Tax Reform оцінили спроби Верховної Ради України підвищити акцизи на ТВЕНи відразу на 320%.

В організації також зауважили, що є альтернативний варіант більш поступового підвищення акцизу на ТВЕНи – поправка щодо одноразового підвищення акцизів на 200%, а потім – на 30% щороку.

- Різке підвищення акцизів і цін на ТВЕНи призведе до ще більшого зростання кількості курців, які переходять на дешеві нелегальні тютюнові вироби. У минулі роки Україна вже перетворилася на світовий хаб контрабанди сигарет до Європи. У 2020 році частка нелегального ринку сигарет становила 9%, включаючи контрабанду, контрафакт і сигарети з підробленими акцизними марками – заявили в Americans for Tax Reform.

В організації висловили розуміння, що Україна намагається «перезавантажити» свою економічну і фінансову систему після падіння ВВП на 5% у 2020 р., але розкритикували спробу зробити це за рахунок різкого підвищення акцизів і погіршення перспектив для здоров’я власних громадян, нагадавши, що в попередні роки в Україні курило 5,96 млн. осіб.

- Політика боротьби з тютюном не повинна суворо регулювати найбільш інноваційні рішення для зниження шкоди від тютюну – зокрема ТВЕНи та електронні сигарети. Згадані інновації створюють додаткові можливості знизити рівень паління. Це важливий інструмент для розробки ефективної глобальної стратегії боротьби з тютюном. Пандемія коронавірусу показала, наскільки важливими є інновації для вирішення проблем охорони здоровʼя в усьому світі – заявили в Americans for Tax Reform.

В організації нагадали, що уряди Великобританії, Канади і Нової Зеландії цілеспрямовано підтримують перехід курців з традиційних сигарет на менш шкідливі альтернативи, такі як електронні сигарети і ТВЕНи.

- Уряд України має максимізувати зменшення шкоди від тютюну для населення країни. Ми не вважаємо прикладом ефективного регулювання створення податкових перешкод для переходу курців від куріння до менш шкідливих альтернатив – впевнені в Americans for Tax Reform.

Americans for Tax Reform – впливова в США організація, створена ще в 1985 р., з метою запобігання підвищенню будь-яких податків. Основним проектом організації є Обіцянка захисту платників податків, яку за весь період підписало понад 1400 вищих американських посадовців, у т.ч. конгресменів, сенаторів і губернаторів.

Нагадаємо, раніше ідею 4-кратного підвищення акцизу на ТВЕНи розкритикувала інша впливова американська організація Taxpayers Protection Alliance.

- Контрабандні ТВЕНи вже поширені в Україні. Невеликий магазин у Білій Церкві, за 90 км від Києва, пропонує на продаж ПВТ з англійськими попередженнями про вплив на здоров’я. А китайські ТВЕНи з написом "Тільки для продажу в режимі безмитної торгівлі" активно продаються на сході України — від кіосків у Запоріжжі до пивних магазинів у Нікополі – повідомили в Taxpayers Protection Alliance.

    Реклама на dsnews.ua