• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Шевченко пообіцяв зберегти плаваючий курс гривні — так його не зіпсують заяви Зеленського

Реклама на dsnews.ua

Національний банк України збереже плаваючий курс гривні і ключові принципи роботи на міжбанку

Про це заявив глава Нацбанку Кирило Шевченко в інтерв'ю РБК-Україна, інформує "ДС".

"Плаваюче курсоутворення зберігається. Ключові принципи роботи НБУ на міжбанку теж. Ми будемо згладжувати зайві коливання курсу, як в одну, так і в іншу сторону. Це те, що стосується стратегії", — заявив Шевченко.

Одночасно він відмовився пояснити, за якими критеріями НБУ визначає, коли йому потрібно виходити на ринок з інтервенціями.

"Я говорив і ще раз хочу сказати: ні, ці критерії публікувати не будемо, бо вони тільки розв'яжуть руки для валютних спекуляцій. Якщо учасники ринку будуть наперед знати, коли НБУ виходить на ринок, вони будуть використовувати це для отримання спекулятивних доходів. Економіка від цього нічого не виграє ", — пояснив глава Нацбанку.

Також Шевченко визнав, що на валютному ринку відбуваються сплески попиту через різкі і невдалих заяв перших осіб країни щодо курсу гривні — наприклад, коли президент говорив про те, що курс повинен бути близько 30 гривень/долар, оскільки так закладено в держбюджеті.

"В курсовій політиці є фактор очікувань. І будь-які заяви, тут ви маєте рацію, впливають на настрої. Але для цього у нас і є політика плаваючого курсу. Минулого місяця ми продавали валюту, щоб згладжувати коливання, а в серпні вже навпаки купуємо надлишки валюти з ринку в резерви ", — сказав він.

    Реклама на dsnews.ua