• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Шкільним медикам хочуть підвищити оклад на 50%

Міністерство освіти і науки України пропонує підвищити посадові оклади медичних працівників закладів освіти на 50% — на це буде потрібно 650 млн гривень

Шкільна медсестра
Шкільна медсестра
Реклама на dsnews.ua

Проєкт постанови Кабінету міністрів оприлюднено для обговорення на сайті Федерації профспілок України (ФПУ), передає "ДС".

Як наголошується в пояснювальній записці до проєкту постанови, з 1 січня 2021 року медична сестра (6-9 тарифний розряд) має посадовий оклад від 3872 гривні до 4619 гривень на місяць. У той же час лікар в установі освіти, в залежності від тарифного розряду, має посадовий оклад від 4859 гривень до 6061 гривні.

"Такий низький рівень оплати праці медпрацівників в установах освіти призводить до їх масового звільнення і, як наслідок, установи освіти втрачають можливість забезпечувати дотримання державних гарантій претендентам освіти з медичного обслуговування учнів, студентів, слухачів особливо в такий складний період, як поширення коронавірусної інфекції", — йдеться в документі

Згідно з обґрунтуванням, зміни в оплаті праці медичних працівників у закладах освіти потребуватимуть у 2021 році з бюджетів всіх рівнів додаткові кошти у розмірі 654,6 млн грн (у тому числі з державного бюджету 5,7 млн грн, з місцевих бюджетів — 648,9 млн гривень). Розмір коштів на 1 місяць за розрахунками МОН складає в середньому 54,6 млн грн (у тому числі з державного бюджету 0,5 млн грн, з місцевих бюджетів — 54,1 млн гривень).

Нагадаємо, у лютому 2021 року Кабінет міністрів встановив надбавки медичним працівникам навчальних закладів на час дії карантину на рівні 20% від посадового окладу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua