• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Шмигаль гарантував збереження ціни на газ

Кабінет міністрів гарантує ціну на газ для споживачів на рівні 7,96 грн на тисячу кубометрів до 1 травня 2022 року

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив на пресконференції премʼєр-міністр Денис Шмигаль, коментуючи рекордне зростання цін на газ на європейському ринку, передає "ДС" з посиланням на УНН.

"Ціна газу зафіксована річним контрактом НАК "Нафтогазу" на рівні 7,96 грн, цей контракт діє до 1 травня наступного року. Далі він переглядається і пропонується наступний контракт на наступний період. У більшості газопостачальних компаній ціна також зафіксована на рівні менше або у районі 8 грн для побутових споживачів. Це дуже важливий момент, тому що на сьогодні ціна б’є світові рекорди, ціна на газ наближається і перевищує по деяких договорах 700 доларів, і це більше 21 тис. грн за 1 тис. куб.м", — сказав Шмигаль.

За його словами, держава виступає гарантом суми контракту.

"Ми, як уряд, і "Нафтогаз", як державна компанія, виступаємо гарантами того, що для побутових споживачів України ціна на газ не зміниться і буде лишатись згідно підписаного річного контракту 7,96 грн", — додав премʼєр.

На уточнююче запитання про намір підвищувати тарифи на опалення, глава уряду зазначив, що на сьогодні, відповідно до закону, тарифи залишилися в відповідальності органів місцевого самоврядування.

"Якщо хтось з міських голів готовий брати на себе відповідальність і підвищувати тарифи в цей важкий час перед людьми, я думаю, по-перше, люди дадуть оцінку таким головам міст одразу ж. По-друге, зі сторони уряду зроблені всі необхідні дії для того, щоб це не відбулось… Якщо хтось із мерів буде це робити, ми будемо сідати і вести діалог", — додав він.

Також Шмигаль повідомив, що підготовка до опалювального сезону йде за графіком, на 90% енергосистема України готова до проведення опалювального сезону.

Як повідомляла "ДС", виконання бюджету зараз становить 104% (це додатково понад 28 млрд грн до загального фонду) — з цих грошей уряд буде пропонувати Раді виділити 12 млрд грн на субсидії.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua