• USD 28.3
  • EUR 33.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Шмигаль обіцяв не віддавати Харківський авіазавод у концесію

Реклама на dsnews.ua

Кабінет міністрів не має наміру передавати в концесію Харківське державне авіаційне виробниче підприємство

Про це заявив премʼєрміністр Денис Шмигаль, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

«Концесія підприємства не розглядається і сьогодні не обговорювалася. Ми про це в принципі не ведемо мову. Тому що йдеться про розвиток державних підприємств і ефективне їх управління. Стосовно списання боргів — це також буде предметом обговорення робочої групи, відповідні законопроєкти підготовлені, але в уряд вони поки що не надходили (на погодження перед внесенням у Верховну Раду – ред.), але законопроєкти такі є. Ми з народними депутатами обговорили й вони через комітети готові їх підтримати, внести у парламент», — сказав Шмигаль.

За його словами, найближчим часом буде створена робоча група під керівництвом вицепремьєра — міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олега Уруського, яка виробить план розвитку Харківського державного авіаційного виробничого підприємства.

«Критично важливо прийняти рішення про розтермінування або реструктуризацію цього боргу, це дасть змогу затвердити план санації підприємства і розблокувати його роботу», — додав премʼєр.

Шмигаль зазначив, що з керівництвом підприємства обговорено на нараді питання заборгованості по заробітній платі, яка складає близько 235 млн грн з листопада 2019 року. Премʼєр поки не може обіцяти, що найближчим часом її вдасться вирішити.

«Заборгованість є і за листопад минулого року, дійсно доволі тривалий час. Пряме відшкодування з державного бюджету на виплати заробітної плати заборонено Бюджетним кодексом, тому подрібнений механізм — через замовлення оживити роботу підприємства і крок за кроком забезпечити регулярну заробітну плату. І ми це відверто на нараді проговорювали. І наступний механізм – через можливі зміни або до закону, або інші фінансові механізми, механізм створення державної лізингової компанії», — пояснив глава уряду.

В цілому боргові зобовʼязання підприємства, в тому числі і перед державою, становлять 2 млрд грн.

Як повідомляла "ДС", раніше Кабінет міністрів передав Фонду держмайна близько 200 обʼєктів для приватизації.

    Реклама на dsnews.ua