• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Шмигаль пообіцяв ще й річний тариф на газ

Реклама на dsnews.ua

Уряд розробить річний газовий продукт, який захистить населення від різких коливань цін на ринку, тобто — фіксовану на рік ціну на газ для споживачів

Про це премʼєр-міністр України Денис Шмигаль заявив у ефірі телеканалу 1+1", передає "ДС".

"Державна компанія "Нафтогаз" та інші постачальники газу вирахують ціну своїх річних продуктів та запропонують українцям фіксовану ціну", — сказав він.

За словами прем'єра, на ринку газу є зловживання, через що уряд обмежить граничну ціну на газ, "щоб окремі компанії, які мають монопольне становище в областях, не завищували ціну та не здійснювали маніпуляцій із цінами в платіжках".

"Уряд вирішив зафіксувати верхню межу ціни газу не вище 6,99 грн за кубічний метр. Це ринок, це ціна газу на ринку, але верхня межа не може перевищувати цю цифру. Ця ціна діятиме на період карантину або до кінця опалювального сезону, тобто як мінімум до квітня. Далі будемо дивитися, якою буде ситуація. Можливо, ціна піде різко вниз, тоді ми знімемо це обмеження", — пояснив Шмигаль.

Він підкреслив, що Антимонопольному комітету та профільним міністерствам вже дано доручення перевірити факти можливого зловживання на ринку газу та вжити відповідних заходів.

Прем'єр нагадав, що восени 2020 року десятки тисяч українців вже підписали річні контракти на постачання газу за ціною 4,70 грн/м куб. За його словами, такий принцип діє у більшості країн Європи, коли люди можуть обирати фіксовану ціну на рік або на місяць.

Нагадаємо, раніше Денис Шмигаль пообіцяв "рекордно низьку" ціну на газ для українських споживачів у літній період.

Як повідомляла "ДС", з січня 2021 року в Україні було підвищено ціну на газ для населення. Також підвищився тариф на доставку газу.

    Реклама на dsnews.ua