• USD 27.3
  • EUR 30.7
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Шмигаль розповів про майбутній розвиток української авіагалузі

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль назвав ключові фактори розвитку авіаційної галузі України

Очільник уряду Денис Шмигаль розповів, що визначатиме авіаційну галузь України у найближчі роки
Очільник уряду Денис Шмигаль розповів, що визначатиме авіаційну галузь України у найближчі роки / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це очільник уряду розповів на форумі "Велике будівництво: авіація та туризм" у четвер, 25 листопада, передає "ДС".

"За оцінками, в тому числі західних експертів, потенціал авіаційної галузі – це зростання в десятки разів. А туристична галузь – це ще одна значна частина нашого ВВП й величезна частина робочих місць для громадян", — сказав він.

Ключові фактори змін української авіагалузі:

  • Угода про "відкрите небо" як головна подія цього року в авіаперевезеннях України.

"Це свого роду "безвіз", що дозволяє лібералізувати мандрівки українців до Євросюзу, з’являється більша конкуренція авіакомпаній, з’являється більше маршрутів. Це також відкриває можливість для визнання наших авіакомпаній в Україні, підтримує нашу школу авіабудування в Україні, якій вже десятки років", — сказав Денис Шмигаль.

  • Державні інвестиції в розвиток авіаційної промисловості. Цього року вони склали 3,4 мільярда гривень.

"Сюди серед іншого входять кошти на ремонтні роботи в ключових аеропортах України. Зокрема, 700 млн – на аеропорт в Одесі. Також передбачене поповнення статутного капіталу аеропорту Бориспіль, в тому числі на спорудження нового терміналу", — додав прем’єр-міністр.

  • Розвиток власного авіабудування.

"Є стратегічний документ, який визначає дорожню карту з інвестиціями у галузь та стратегію розвитку з елементами світового досвіду. Він визначатиме розвиток авіагалузі на найближчі роки. До слова, 45 високотехнологічних підприємств вже отримали податкові пільги, а інвестиції у галузь будуть збільшуватися" – додав він.

Нагадаємо, глава держави Володимир Зеленський заявив про створення національного українського перевізника за участю європейської авіабудівної компанії Airbus.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua