• USD 28.4
  • EUR 33.8
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Шмигаль розповів, як європейські партнери відреагували на зміну керівника НБУ

Реклама на dsnews.ua

Премʼєр-міністр Денис Шмигаль заявив, що європейські партнери відреагували на зміну голови Національного банку України "спокійно і напружено", хоча зараз напруга спала

Про це Шмигаль розповів на брифінгу під час робочого візиту в Брюссель, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".  

"Відреагували спокійно і напружено. Вони переживали про збереження незалежності Національного банку, стабільності політики НБУ — це важливі речі", — сказав премʼєр.

Він зазначив, що міжнародні партнери переживали, "чи не викинули вони свої гроші на вітер, чи будуть збережені інвестиції у фінансовий сектор".

За словами Дениса Шмигаля, коли було затверджено кандидатуру Кирила Шевченка на посаду глави НБУ, міжнародні партнери заспокоїлися, і "зараз вже напруга спала".

"Для них зараз залишається відкритим питання, чи буде збережена загалом незалежність НБУ, стабільність кадрової політики та фіскальної політики", — додав премʼєр.

Як повідомляла "ДС", 1 липня глава Нацбанку Яків Смолій написав заяву про відставку із займаної посади за власним бажанням. Він також заявив про "систематичний політичний тиск на НБУ". 3 липня Верховна Рада 286 голосами народних депутатів відправила Смолія у відставку.

16 липня парламент призначив на посаду голови НБУ Кирила Шевченка.

    Реклама на dsnews.ua