• USD 28.2
  • EUR 34.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Шмигаля просят врятувати УЗ від банкрутства, а Авакова - від грузинів

Реклама на dsnews.ua

Державне стратегічне підприємство «Укрзалізниця» зумисно доводять до банкрутства. Із закликом зупинити зниження стратегічного підприємства українці звернулися до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та міністра внутрішніх справ Арсена Авакова

Про це йдеться у відповідній петиції, опублікованій на сайті КМУ, передає "ДС".

«У звіті ЄС від 1 грудня поточного року, зокрема, констатується фінансова криза УЗ і вказується на неспроможність чинного менеджменту виконувати взяті Україною на себе зобовʼязання щодо відкриття ринку залізничного транспорту, зокрема. 

За 9 місяців поточного року збитки УЗ сягнули 12 мільярдів грн. До кінця року, прогнозується, що вони зростуть до 14-15 млрд грн. Хоча ще 2019 рік, УЗ завершувала із чистим прибутком у 3 млрд грн», — йдеться у тексті звернення. 

Вже зараз підприємство не в змозі виконувати свої кредитні зобовʼязання. А борг по заробітній платі перед співробітниками УЗ сягнув рекордних 700 млн грн, зазначається у петиції. 

Вказується, що Профспілка УЗ заявила про повне ігнорування Галузевої угоди збоку керівника УЗ Володимира Жмака. 

«А представники бізнесу, які працюють з УЗ на умовах довготривалого партнерства, своє чергою, заявили про тиск, який чинить на них грузинський топменеджер Іраклій Езугбая, провокуючи у такий спосіб, збитки не лише для підприємців, але й для бюджету "Укрзалізниці". 

Економісти та представники колишнього керівництва УЗ вказують, що компанію очікує технічний дефолт вже весною 2021 року. Повний дефолт — у перспективі до 2024 року. А це може призвести до остаточної зупинки залізниці», — констатують автори петиції. 

Крім того, вказується, що міністр інфраструктури України Владислав Криклій на кризу в УЗ не реагує. 

«Народні депутати припускають, що банкрутство УЗ - є метою іноземного менеджменту, який таким чином готує компанію до подальшого продажу.  

Міністр Інфраструктури України Владислав Криклій на кризу в УЗ, як і на вимоги профспілки залізничників, не реагує. Натомість саме він лобіював призначення головою УЗ Володимира Жмака та його команди з Грузії (мова про Іраклія Езугбая, який за даними із відкритих джерел й досі переслідується грузинськими правоохоронцями за підозрою у корупції)», — зазначається у тексті. 

Тому, петиція адресована КМУ, спрямована до Шмигаля і Авакова. 

«До премʼєр-міністра України Дениса Шмигаля: 

-   призначити й терміново провести обіцяний аудит діяльності УЗ 

-   зупинити процес зумисного банкрутства компанії 

-   виплатити співробітникам заборгованість по заробітній платі 

-   відновити 5-денний робочий тиждень 

-   усунути порушення збоку керівництва УЗ умов Галузевої угоди 

До міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова: 

-   забезпечити перевірку дотримання законів України збоку грузинського менеджменту УЗ 

-   забезпечити реагування, в рамках чинного законодавства, у разі виявлення фактів зловживання службовим становищем збору керівництва УЗ 

-   якнайшвидше завершити розслідування кримінальних проваджень за фактами корупції в УЗ та забезпечити відшкодування "Укрзалізниці" завданих збитків», — йдеться у тексті.

Нагадаємо, рішення Езугбая проти бізнесу можуть коштувати УЗ 9 млрд грн у вигляді штрафу АМКУ

    Реклама на dsnews.ua