• USD 27.7
  • EUR 33.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Шмигаль оприлюднив вісім кроків для зниження комунальних тарифів: деталі

Реклама на dsnews.ua

Кабінет міністрів підготував і реалізує 8 кроків для зниження тарифів для українців. Серед них — спрощення доступу до субсидій і закон про укрупнення газзбутів

Про це у своєму Facebook повідомив глава уряду Денис Шмигаль, передає "ДС".

Перш за все Кабмін схвалив граничну ціну на газ для побутових споживачів на рівні 6,99 гривні за кубометр, яка буде діяти до завершення опалювального сезону.

"Після консультацій із урядом і народними депутатами НКРЕКУ прийняла рішення про зменшення тарифу на розподіл для 14 облгазів. Зниження буде до 30%", — зазначив прем'єр-міністр.

КМУ провів нараду з Асоціацією міст України, "Нафтогазом" і місцевими керівниками. Під час нього сторони домовилися, що тарифи на опалення і гарячу воду в цьому опалювальному сезоні не зростатимуть.

Четвертим кроком є робота над річними продуктами на ринку газу.

"Такі річні продукти від газопостачальних компаній дозволять людям на цілий рік розуміти свою ціну і планувати свій бюджет. У вересні 2020-го "Нафтогаз" пропонував ціну 4,70 грн за кубометр з ПДВ на цілий рік. Аналогічні продукти від інших постачальників варто очікувати вже цієї весни", — написав глава Кабміну.

Крім того, минулого тижня АМКУ відкрив 6 справ проти газопостачальних компаній-монополістів, які несправедливо завищили ціни.

Шостим кроком стало значне спрощення доступу до субсидій. Більшість громадян отримують їх відразу після заявки.

Крім того, Кабмін уже напрацював рішення про компенсацію українцям, які встановили електроопалення.

"Це рішення найближчим часом буде також прийнято, і люди отримають відповідні виплати", — запевнив Шмигаль.

Він додав, що уряд розробляє законопроєкт про укрупнення газзбутів, що дозволить зняти питання про захмарні платежі за розподіл газу (так звану абонплату). Найближчим часом КМУ планує його прийняти і подати на розгляд до парламента.

Крім того, зараз обговорюється введення мораторію на нарахування пені і штрафів на газ за січень і справедливий механізм формування ціни на блакитне паливо для ОСББ.

Як повідомляла «ДС», на позачерговому засіданні 18 січня Кабінет міністрів прийняв рішення, яким встановлюється гранична ціна на газ для побутових споживачів на рівні 6,99 грн за кубометр. 19 січня НКРЕКУ встановила граничний тариф на розподіл газу.

Нагадаємо, з 1 січня в Україні зросли тарифи на газ і його транспортування, а також була скасована пільгова вартість на 100 кВт електроенергії на місяць для приватних споживачів. У зв'язку із зростанням цін на комунальні послуги пройшла низка протестів у різних регіонах, зокрема, на Харківщині, Полтавщині, Миколаївщині, Буковині, Прикарпатті, Закарпатті, Сумщині, Житомирщині. Акції супроводжувалися перекриттям автошляхів.

    Реклама на dsnews.ua