• USD 27
  • EUR 32.8
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Шмигаль розповів, скільки українців втратили роботу за рік карантину

В Україні статус безробітного наразі має 401 тис. людей

Денис Шмигаль
Денис Шмигаль
Реклама на dsnews.ua

Про це розповів премʼєр-міністр Денис Шмигаль в інтервʼю "РБК-Україна", передає "ДС".

"Я кожен день маю дані від Служби зайнятості. Станом на 6 травня 2021 року статус безробітного мала 401 тисяча осіб. Загалом протягом цього карантинного року, згідно з офіційними даними, 1 млн людей отримали статус безробітного. Відповідно було працевлаштовано за цей період 665 тисяч людей", — зазначив очільник уряду.

За словами Шмигаля, ще близько 500 тис. робочих місць вдалося зберегти завдяки програмам підтримки бізнесу. Також були непрямі важелі економічного впливу, коли влада виділяла кошти, наприклад, на інфраструктурні проєкти.

"За оцінками експертів, більш ніж 50 тис. робочих місць створили в галузі дорожнього будівництва. І це також дає свій мультиплікативний ефект", — вважає Денис Шмигаль.

Він уточнив, що такі вкладення в інфраструктуру безпосередньо дали змогу зберегти і створити загалом близько 160 тисяч робочих місць.

"Це можна віднести до тих 600 тис. працевлаштованих — це нові робочі місця. Це так званий непрямий важіль створення робочих місць, коли держава інвестує і розкручує економіку", — пояснив Шмигаль.

Як писала "ДС", на одне вільне робоче місце в Україні наразі офіційно претендують шість безробітних.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua