• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Шмигаль списав провал великої приватизації на коронакрізіс

Реклама на dsnews.ua

У 2020 році великої приватизації не відбулося через пандемію, економічну кризу і побоювання уряду, що впадуть ціни на об'єкти приватизації, хоча, як показала практика, це не так, і виставлені на аукціон об'єкти були продані за ціною вищою за очікувану

Про це розповів прем'єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв'ю "Українській правді", інформує "ДС".

У Шмигаля поцікавилися, чому в 2020 році не відбулося великої приватизації, крім показової приватизації готелю "Дніпро".

"На початку року було прийнято рішення, оскільки пандемія, інвестори мають обмеження в пересуванні, діях тощо, плюс економічна криза, то ми переживали, що ціни впадуть як на нерухомість, так і на об'єкти великої приватизації. Ну і крім цього такі об'єкти вимагають великої підготовки, тому що навколо них є маса неузгодженої документації, судових рішень, суперечок та інше. Фонд держмайна зараз цим займається", — відповів на це премʼєр.

"Готель "Дніпро" був найкращим варіантом, у нього ідеально чисті документи, його можна було швидко виставити. Це була своєрідна проба, як відреагує ринок. При тому, що "Дніпро" не належав до великої приватизації. Це об'єкт малої приватизації, який, правда, продали дорожче деяких об'єктів великий", — додав він.

Глава уряду також розповів, що крім "Дніпра" було виставлено на торги ще одне газове родовище, і на аукціоні замість очікуваних 400 мільйонів вдалося залучити 650.

"Ці приклади показали, що коронакриза не впливає на приватизацію. Тому ми провели приватизацію цілого ряду спиртових заводів", — зробив Шмигаль висновок, що суперечить названим їм причин непроведення великої приватизації.

Прем'єр також розповів, що на 2021 рік Кабмін готує до аукціонів шість об'єктів великої приватизації та близько 30 об'єктів середньої приватизації.

"Таких "малих" об'єктів, як спиртзаводи, готується кілька сотень. У наступному році ми очікуємо залучення 12 мільярдів гривень від приватизації", — заявив він.

    Реклама на dsnews.ua