• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Шмигаль чекає віртуальну місію МВФ і не віртуальні гроші до початку зими

Україна може отримати транш Міжнародного валютного фонду приблизно в кінці листопада — на початку грудня

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль в ході сьогоднішнього брифінгу, інформує "ДС".

За словами Шмигаль, очікується, що 18 вересня з Україною буде працювати місія МВФ. Швидше за все через зростання захворюваності на COVID-10 місія в Україну не приїде, а буде діяти віртуально, в онлайн-режимі.

"Місія, швидше за все, буде онлайн. Тому що зростає кількість захворюваності на COVID-19. А при зростанні хворих COVID, вони здійснюють онлайн-місії", — сказав Шмигаль.

За його словами, ця місія буде завершальною в підготовці видачі наступного траншу.

"Ми виконали всі умови, все бенчмарки, які були прописані в меморандумі з МВФ. Тому ми очікуємо позитивного завершення місії. І чекаємо, що орієнтовно в кінці листопада — на початку грудня буде можливий транш МВФ. Після місії проходить 5-7 тижнів підготовки та засідання board МВФ, і відразу після цього йде транш", — сказав Шмигаль.

Як повідомлялося, МВФ у червні 2020 року затвердив для Києва програму stand by загальним обсягом близько $ 5 млрд, відразу виділив перший транш фінансування в обсязі $ 2,1 млрд. Було намічено чотири перегляду виконання умов програми для виділення інших чотирьох траншів. Однак обумовлений графік був порушений, а фінансування — призупинено через невиконання Україною низки зобов'язань.

Міністр фінансів Сергій Марченко в кінці серпня вказував також, що обговорюється можливість продовження поточної 18-місячної програми stand-by ще на півроку.

Нагадаємо, раніше глава Національного банку України Кирило Шевченко заявив, що місія Міжнародного валютного фонду очікується у вересні. Крім того, він повідомив, що сума другого траншу stand-by може бути вище запланованих $700 млн за рахунок об'єднання траншу, однак це питання буде обговорюватися під час дискусії з місією.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua