• USD 39.7
  • EUR 43.1
  • GBP 50.4
Спецпроєкти

Скільки Кабмін витратив на закупівлю зброї, поки затримувалася західна допомога: дані Мінфіну

В умовах, коли бракувало зброї, обіцяної союзниками, Кабінет міністрів витратив на закупівлю озброєння 4 млрд доларів

Гроші
Кабінет міністрів витратив на закупівлю озброєння 4 млрд доларів / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив міністр фінансів Сергій Марченко на круглому столі Світового Банку та МВФ, передає "ДС".

"На початку 2024 року Україна опинилась у складній ситуації через недостатню кількість як фінансування, так і озброєння та боєприпасів. Але ефективна політика уряду у цей час дозволила зберегти фінансову стабільність. 4 млрд доларів США — саме такий обсяг коштів на закупівлю озброєння витратив уряд в умовах, коли бракувало обіцяних партнерами снарядів і зброї. І це має негативні наслідки для бюджету", — розповів він.

За словами міністра, відсутність або затримка у підтримці України негативно впливає на спроможність країни протистояти росіянам на фронті. А нестача засобів протиповітряної та протиракетної оборони — зменшує економічний потенціал.

"Необхідно пришвидшити пошук механізму використання заморожених активів рф на користь України. Для перемоги нам критично необхідно зрівняти військові ресурси з ресурсами агресора", — додав Марченко.

Як писала "ДС", за 6 місяців в Україні до експлуатації допустили 344 новітніх зразків озброєння та військової техніки, 244 з них — вітчизняного виробництва.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua