• USD 28.3
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

"Слуга народу" Андрій Холодів став токсичним для "зеленої" команди, - ЗМІ

Останнім часом народний депутат від президентської партії "Слуга Народу" Андрій Холодів веде законодавчу і піар-війну проти чотирьох міжнародних тютюнових компаній, хоча, навіть за визнанням колег по фракції, його дії завдають істотної шкоди бюджету України і шкодять інвестиційному клімату, пише "Дело" в матеріалі "Як депутат Андрій Холодів лобіює свій тютюновий бізнес, вбиваючи інвестклімат"

Реклама на dsnews.ua

За законом Андрія Холодова не повинно бути в нинішньому складі Верховної Ради — протягом пʼяти років перед виборами він не жив в Україні. Зокрема, як стало відомо журналістам, в 2015 році він 204 дні пробув за кордоном. Проте Андрій Холодов отримав депутатський мандат, користуючись яким протягом останніх місяців розгорнув масштабну піар-кампанію і законодавчу війну проти чотирьох міжнародних тютюнових компаній — British American Tobacco, "Філіп Морріс Україна", Japan Tobacco International і "Імперіал Тобакко Україна". "Дело" вважає, що це небескористно.

Видання з посиланням на журналістське розслідування програми "Схеми" називає Холодова кінцевим бенефіціаром мереж роздрібної торгівлі сигаретами Т-Кіоск і А8, а також компаній "Віктрум" і "Інтертабако". І в статусі народного депутата він лобіює інтереси своїх роздрібних тютюнових мереж.

Наприклад, Холодов був ініціатором поправки до закону Закон №1049, яка встановлювала маржу для оптових продавців в розмірі 7%, а роздрібним збільшувала до 13%.

Він також вніс поправку до законопроекту № 1209-1, яка дає право торговцям сигаретами "… перевищувати при реалізації тютюнових виробів максимальні роздрібні ціни, встановлені на ці вироби відповідно до законодавства, не більше ніж на 15%".

Холодов ініціював також 4-кратне підвищення акцизу на тютюн для нагрівання для систем IQOS і GLO.

"Тут Холодов перейшов вже всі межі", — робить висновок видання.

Як відомо, НАБУ зацікавилося депутатом і "відкрило кримінальні провадження щодо Холодова за підозрою в перевищенні владних повноважень". Холодов, в свою чергу, звернувся до НАБУ із запитом про деталі відкритих проти нього справ, що в агентстві так само вважали перевищенням повноважень, а НАЗК за такий інтерес до кримінальних справ проти самого ж себе направило до суду адмінпротокол про корупційні дії депутата.

Як зазначає "Дело", активність Холодова завдає шкоди репутації президента Володимира Зеленського, який обіцяв поліпшення інвестиційного клімату, і став "токсичним" для "зеленої команди". Законодавчі ініціативи Холодова, зокрема, поправка до закону 1049 в 2019 році призвела до недонадходження до бюджету близько 7 млрд грн.

    Реклама на dsnews.ua