• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

ЗМІ: Сім'я Безпалько намагається продати БХФЗ відразу декільком компаніям

Раніше ЗМІ стало відомо, що сімʼя Безпалько, яка керує і контролює більше 50% Борщагівського хіміко-фармацевтичного заводу, веде переговори щодо продажу БХФЗ компанії Horizon Capital

Реклама на dsnews.ua

За даними джерел "Телеграф", тепер переговори ведуться ще з трьома компаніями: "Фармак", "Юрія-Фарм" та інвестиційною компанією "Алтіус Кепітал".

Деталі переговорів поки не розголошуються. На запит "Телеграф" компанії не стали підтверджувати інформацію про переговори з БХФЗ, але і не спростували.

"Переговори щoдо продажу акцій, контрольованих сімʼєю Безпалько, ведуться на тлі підозр у виведенні коштів з БХФЗ на компанію Ірини Ржепецької (в дівоцтві Безпалько), а також підозри з боку влади Німеччини та Швейцарії проти Ржепецької в несплаті податків", — пише "Телеграф".

Відзначимо, раніше на підставі результатів аудиту інші акціонери БХФЗ подали відразу кілька позовів проти 8 колишніх і нинішніх топ-менеджерів заводу. Дані свідчать про те, що топ-менеджери протягом декількох років закуповували фармацевтичну сировину за завищеними цінами, а різницю привласнювали.

Як мінімум з 2015 року директор з розвитку бізнесу БХФЗ Ірина Ржепецька (дочка глави правління Миколи Безпалько і колишнього гендиректора Людмили Безпалько) через власну фірму "Метабей", зареєстровану в Англії, виступає посередником у закупівлі фармацевтичної сировини за завищеними цінами у німецької компанії "Фармаплант" .

"Різниця в цінах надходить на рахунки "Метабей". Позивач стверджує, що збиток БХФЗ від таких дій склав як мінімум 6,8 млн доларів", — йдеться в матеріалі.

На даний момент ці кошти на рахунках фірми Ржепецької за рішенням Високого суду справедливості Лондона арештовані. На ту ж суму прийняв до розгляду позовні вимоги Господарський суд Києва. А правоохоронці Німеччини і Швейцарії розслідують кримінальні справи проти Ржепецької за фактами шахрайства, ухилення від сплати податків і відмиванні грошей.

    Реклама на dsnews.ua