• USD 26.9
  • EUR 31.7
  • GBP 37.3
Спецпроєкти

Сологуба звільнили з Нацбанку: він переходить працювати в МВФ

Рада Національного банку погодила звільнення Дмитра Сологуба з посади заступника голови у зв'язку з закінченням терміну його повноважень 10 липня 2021 року

Дмитро Сологуб
Дмитро Сологуб
Реклама на dsnews.ua

Відповідне рішення Рада Національного банку ухвалила на засіданні 23 червня 2021 року за поданням голови Національного банку Кирила Шевченка, передає "ДС" із посиланням на пресслужбу НБУ.

Останнім днем строку повноважень Дмитра Сологуба на посаді заступника голови буде 12 липня 2021 року (оскільки 10 липня 2021 року — вихідний день).

Сологуб відповідає за роботу блоку "Монетарна стабільність", до якого входять Департаменти монетарної політики і економічного аналізу, статистики та звітності, фінансової стабільності, методології регулювання діяльності небанківських фінансових установ, Управління європейської інтеграції та міжнародних програм.

З метою забезпечення безперервності процесів центробанку Сологуб залишиться на посаді до нового призначення і зможе повноцінно виконувати всі покладені на нього повноваження.

Зараз НБУ визначається з підбором кандидатури на цю посаду.

Як сам Сологуб повідомив у коментарі Liga.net, він продовжить роботу в МВФ.

"Я буду працювати в Monetary and Capital Markets Department в підрозділі корпоративного управління центробанків", — уточнив Сологуб.

За його словами, ця робота не перетинається з питаннями співпраці України і МВФ.

Як повідомляла "ДС", 2 жовтня 2020 року Рада Національного банку на своєму засіданні прийняла рішення про висловлення недовіри і оголошення догани першому заступнику голови НБУ Катерині Рожкової і заступнику голови Дмитрові Сологубу. Рішення по двох чиновниках НБУ винесено "за порушення розпорядчих актів НБУ, Кодексу етики працівника НБУ, правил внутрішнього розпорядку для працівників НБУ, порушення вимог КЗпП України". Однак МВФ порадив Україні дотримуватися принципів незалежності Національного банку, а США підтримали Рожкову і Сологуба в конфлікті з Радою НБУ.

Рожкова і Сологуб — останні заступники нового глави НБУ Кирила Шевченка, які виконували обов'язки ще за часів попереднього голови Якова Смолія та його попередниці Валерії Гонтаревої. Ще три заступники — Юрій Гелетій, Ярослав Матузка й Олексій Шабан — були призначені вже після вступу на посаду Шевченка.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua