• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Створений урядом Антикризовий штаб рятуватиме УЗ від зриву перевезень

Кабінет міністрів України погодив створення Антикризового штабу Укрзалізниці, перше засідання якого відбудеться 16 вересня

Реклама на dsnews.ua

Першочерговим завданням штабу стане виправлення критичної ситуації з закупівлями, інформує Міністерство інфраструктури.

Очолив Антикризовий штаб голова міністерства Олександр Кубраков, до складу також увійшли в.о. голови правління УЗ Олександр Камишін, заступники міністрів інфраструктури, економіки і фінансів, представники правоохоронних органів, Антимонопольного комітету України, EBA, ACC та інші.

"Цьогоріч фактично провалені закупівлі матеріалів для ремонтів інфраструктури та рухомого складу – рівень забезпечення номенклатури закупівель за критичними позиціями складає лише 20%, виконання річного плану закупівель — 34%. Стан організації та здійснення закупівель загрожує зривом залізничних перевезень", — коментує Кубраков.

За його словами, ситуація потребує радикальних кроків з боку команди Укрзалізниці, міністерства, парламентарів та усіх гілок влади.

Зокрема, план постачання запасних частин, матеріалів та обладнання не перевищує 9%, централізоване постачання матеріалів для колійного господарства становить лише 10%. Зірвано закупівлі стрілочних переводів та запасних частин до них, а через перебої з пальним вже двічі за рік зупиняли перевезення.

"Першочерговим завданням, яке має вирішити Антикризовий штаб, є налагодження процесу закупівель та ритмічних поставок матеріально-технічного забезпечення, зокрема за критичними для інфраструктурного, вагонного та локомотивного господарства позиціях", — зазначає Міністерство інфраструктури.

Нагадаємо, Укрзалізниця планує залучити зі Швейцарії 500 млн євро на розвиток сектору залізничного транспорту і закупить електропоїзди Stadler для приміського сполучення за програмою президента Володимира Зеленського "Велике будівництво".

    Реклама на dsnews.ua