• USD 26.9
  • EUR 31.7
  • GBP 37.3
Спецпроєкти

Спочатку думай про малих: у Києві відбувся форум малого підприємництва

Представники 250 обʼєднань малого бізнесу з усієї країни зібралися на Форумі "Обʼєднаний голос малого бізнесу-2021: перезавантаження діалогу з владою". Ця категорія підприємців найбільше постраждала від карантину, нечесної конкуренції та непродуманих законодавчих ініціатив. Про те, як вони бачать розв’язання цих проблем, обговорили під час дискусії

Реклама на dsnews.ua

Форум проходив у двох форматах – безпосередні учасники у залі та у режимі онлайн-включень. Онлайн-трансляцію Форуму переглянуло майже 2000 людей.

Організаторами виступили Національна платформа МСБ, Коаліція Ради Міст "Захисти ФОП", Національна бізнес-коаліція, ВГО "Фортеця" та Альянс РОМБ (Регіональних Обʼєднань Малого Бізнесу). Захід пройшов за підтримки Центру міжнародного приватного підприємництва (СІРЕ).

Ексголова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна нагадала одне з найболючіших питань малого бізнесу – застосування реєстраторів розрахункових операцій. Згідно із прийнятими законами №128 та №129, тотальна фіскалізація планується з 1 січня 2022 року, і підприємці розраховують, що до того часу буде прийняте зважене рішення.

"Нам вдалося дещо підвищити ліміти по єдиному податку. Вони враховують нинішній стан речей, інфляційні процеси, відповідають визначенню "мікробізнес". Друге важливе питання – функціонал системи обліку даних РРО, яка збирає інформацію про всі транзакції. Але якщо раніше ця інформація не аналізувалася і не приносила користі ані державі, ані бізнесу, то тепер функціонал розвивається, і інформація стає корисною. Наприклад, завдяки цьому стає можливим автоматичне формування звітності", — підсумувала експерт.

Голова Всеукраїнської професійної асоціації підприємців Борис Емельдеш наголосив, що до питання тотальної фіскалізації треба підходити зважено, з урахуванням досвіду інших країн.

"Найбільш розвинені країни намагаються виділити малий бізнес і позбавляють його від надмірного адміністрування. Там звільняють мікропідприємців від цього обов’язку за різними критеріями. Або за категоріями товарів, або обмеження за оборотом, або за торговими площами, або за комбінацією таких критеріїв", — зазначив Емельдеш.

Представник Національної бізнес-коаліції Надія Бедричук наголосила, що саме зараз важливо підтримати малий та мікробізнес, якому потрібні допомога та підтримка, а не додатковий тиск та посилене адміністрування.

"Ми маємо низку речей, які зменшують ефективність бізнесу. Високі ставки податків на фонд оплати праці, застарілий Трудовий кодекс, контролюючі органи, які фактично знищують малих підприємців. Потрібно спростити роботу малого бізнесу, замінити Трудовий кодекс з застарілими нормами на трудовий договір і відмовитися від суворих покарань, обмежуючись попередженнями", — зазначила Бедричук.

Організатори форуму підписали Резолюцію із закликом до Президента України, народних депутатів та Кабінету Міністрів якнайшвидше прийняти необхідні нормативно-правові акти.

    Реклама на dsnews.ua