• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Сховатися від коронавірусу. За скільки можна купити острів

Епідемія коронавіруса призвела до зростання попиту на острови — на них можна ізолюватися від хвороби

Shutterstock
Shutterstock
Реклама на dsnews.ua

Поки світова економіка скочується вниз, у світі несподівано виріс попит на острови. Якщо раніше володіння островом було примхою мільярдерів, способом підкреслити свою крутість або забезпечити собі ексклюзивний відпочинок, то тепер це почасти стало і практичною необхідністю – острови стали купувати і для того, щоб усамітнитися і перечекати хвилю епідемії коронавірусу.

Financial Times цитує Фархада Владі, німецького торговця елітною нерухомістю, що спеціалізується на продажу островів — він нещодавно продав кілька відносно «недорогих» островів у Скандинавії та Канаді. Владі відзначає збільшення попиту на острови з боку заможних клієнтів саме в останні місяці – з тих пір як у світі вибухнула епідемія коронавірусу. Ще один продавець нерухомості, засновник компанії Platinum Luxury Auctions Трейор Леснок, заявив, що пандемія змусила людей переглянути свої погляди на життя і безпеку, а також зробити те, про що вони давно мріяли, але так і не наважувалися втілити. «Володіння островом довгий час вважалося чимось крутим і бажаним, але часто це була просто примхлива мрія. Але з Covid-19 купівля острова стає набагато більш практичним кроком, оскільки люди можуть самоізолюватися там далеко від інших людей», — зазначає Леснок.

Агенти з нерухомості розповідають, що популярністю користуються острови в країнах, які уникли пандемії коронавірусу, такі як Австралія, Нова Зеландія і острови південної частини Тихого океану. На продаж виставлені острова на будь-який смак, починаючи від окремої ділянки на острові біля узбережжя Белізу за $59 тис. і закінчуючи островом Рангьяй в Таїланді, що поблизу відомого курорту Пхукет, за $160 млн. Проте якщо істотно розширити географію пошуку, то можна знайти й острови, порівняні за вартістю з квартирою в європейському місті. Наприклад, для купівлі невеликого острова біля узбережжя Фінляндії можна і не бути мільярдером – він продається менш як за 100 тис. євро. А от острів в Іонічному морі площею 440 га «потягне» вже на 45 млн євро.

У березні британський портал нерухомості Homes&Properties з посиланням на виконавчого директора міжнародного агентства елітної нерухомості Quintessentially Estates Пенні Мосгроув повідомив, що епідемія підвищила попит не тільки на шотландські замки, маєтки з бункерами, але й на безлюдні острови Карибського архіпелагу. І це попри факт, що для того, щоб дістатися до цих місць, необхідно мати або орендувати приватний літак або яхту.

Однак щоб сховатися від епідемії коронавірусу, не обов'язково їхати «під три чорти». Наприклад, на півдні Британії продаються два морських форти, збудованих понад 150 років тому для відбивання загрози французького вторгнення. Сьогодні форти перебудовані у два готелі зі всією необхідною інфраструктурою, вони знаходяться в морі і забезпечують прекрасну ізоляцію від зовнішнього світу для свого власника, а до найближчого міста Портсмут – лишень кілька хвилин польоту.

Хоча в ідеї пересидіти наступну хвилю коронавіруса на відокремленому острові вже знайшлися й тверезі критики. Вони застерігають: якщо наступний спалах коронавірусу буде швидким і сильним, власники можуть просто не встигнути виїхати на свої острови через перекриття кордонів. Крім того, чимало них під час нинішньої хвилі епідемії усвідомили, що віддаленість від цивілізації може зіграти злий жарт, адже на островах немає госпіталів і лікарів, і у випадку будь-якого серйозного захворювання отримати високоякісну медичну допомогу не вдастся.

    Реклама на dsnews.ua