• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Стало відомо, скільки українців отримають субсидії "автоматом"

Кабінет міністрів під час засідання 19 травня вирішив провести автоматичне перепризначення субсидій на наступний опалювальний сезон для 2,5 млн українців. Подавати декларації доведеться приблизно 460 тисяч домогосподарств

Марина Лазебная
Марина Лазебная / Слово і діло
Реклама на dsnews.ua

Про зміст постанови розповіла міністр соціальної політики Марина Лазебна під час засідання уряду, передає "ДС".

"Цим рішенням ми пропонуємо зробити автоматичне перепризначення субсидій тим домогосподарствам, у яких відсутні критерії, за якими житлова субсидія не призначається. Рішення про призначення житлових субсидій таким домогосподарствам буде проведено в автоматичному режимі органами соціального захисту населення на підставі інформації Мінфіну за результатами проведеної верифікації", — сказала вона.

За її словами, призначення житлової субсидії на наступний період домогосподарствам, які отримували субсидію в сезоні 2020-2021 років, "буде проводитися без звернення громадян".

У той же час Лазебна повідомила, що автоматично не перепризначатися субсидій у разі, якщо:

  • домогосподарства отримували субсидії в безготівковій формі;
  • субсидія призначена за фактичним місцем проживання;
  • субсидія була призначена без урахування осіб з числа зареєстрованих, які не проживають за місцем реєстрації.

"Тобто цим людям потрібно подати заяви про призначення субсидій", — сказала вона.

Лазебна заявила, що в результаті більш 2,5 млн домогосподарств субсидія на наступний період буде призначатися автоматично, без особистого звернення. "І тільки для 15% домогосподарств необхідно буде подати документи для її отримання", — додала вона.

Як повідомляла "ДС", верифікація субсидій в Україні продовжиться, щоб їх отримували тільки ті, кому вони дійсно потрібні, а нові зміни, внесені Кабміном, дозволять автоматично їх перепризначати.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua