• USD 28
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Стало відомо, скільки українців отримали підвищені пенсії з вересня

Реклама на dsnews.ua

З вересня поточного року підвищені пенсії отримали понад 1,6 млн українців. До кінця очікується ще одне підвищення

Про це заявила міністр соціальної політики Марина Лазебна, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу Міністерства.

"Уряд послідовно підвищує пенсії. В цьому році ми успішно провели декілька етапів підвищення пенсій для різних категорій пенсіонерів", — сказала вона.

Міністр уточнила, що з вересня підвищення отримали пенсіонери, старші за 65 років, які мають 30 (жінки) та 35 (чоловіки) років страхового стажу.

"Завдяки тому, що у вересні зросла мінімальна заробітна плата до 5 000 гривень, відповідно зросла гарантована державою мінімальна пенсійна виплата таким людям, яка становить 40% від мінімальної зарплати. Тобто, вони отримують не менше 2 000 гривень", — йдеться у повідомленні.

Водночас з січня 2021 року планується ще одне підвищення пенсій для цієї категорії пенсіонерів — вони отримуватимуть не менше 2 400 грн, оскільки мінімальна заробітна плата, відповідно до проекту Державного бюджету на 2021 рік, зросте до 6 тис. грн.

Загалом, за даними відомства, на наступний рік заплановано 5 етапів підвищення пенсій. Також до кінця 2020 року уряд проведе ще одне підвищення відповідно до зростання прожиткового мінімуму, яке буде спрямовано, в першу чергу, на тих, у кого розмір пенсії залежить від прожиткового мінімуму.

У Мінсоцполітики підкреслили, що у результаті комплексної програми підвищення пенсій протягом 2020 року середня пенсія зросла до більше, ніж 3400 гривень.

Нагадаємо, у березні Лазебна заявляла, що підвищення рівня пенсійного забезпечення є першочерговим завданням відомства.

    Реклама на dsnews.ua