• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Standard & Poor's підтвердило рейтинг України і попередило, що може привести до його зниження

Реклама на dsnews.ua

Міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings підтвердило рейтинги України, як довгострокові, так і короткострокові

Так, довгострокові рейтинги України за зобов'язаннями в іноземній і національній валюті підтверджені на рівні "B" зі "стабільним" прогнозом, інформує "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Короткостроковий рейтинг України також підтверджений на рівні "B".

Прогноз "стабільний" відображає, з одного боку, ризик негативного впливу несприятливих економічних умов на економіку України, а також можливість розвороту реформ, а з іншого — збільшився обсяг міжнародних резервів, йдеться в пресрелізі S&P.

"Кредитні рейтинги України відображають низький дохід на душу населення, а також складну інституційне середовище та політичну ситуацію. Підвищення якості макроекономічної політики з 2015 року, а також збільшення валютних резервів є позитивними рейтинговими факторами. Позитивний вплив на суверенні рейтинги також надає триваюче здійснення програми реформ, яке забезпечує уряду країни доступ до запозичень на ринках капіталу, а також до фінансування на пільгових умовах, що надається міжнародними фінансовими інститутами ", — йдеться в пресрелізі.

Експерти агентства відзначили, що поки не можуть спрогнозувати, як вплинуть недавні зміна глави і складу правління Національного банку України на незалежність центрального банку, грошово-кредитну політику, а також відносини країни з основними кредиторами. Однак наявні валютні резерви, на їхню думку, є "подушкою безпеки", яка дозволить пом'якшити ризики можливого погіршення умов зовнішнього фінансування.

"Ми можемо знизити рейтинги, якщо нестабільність доступу до пільгового фінансування або ринків капіталу в наступному році поставить під сумнів здатність уряду України обслуговувати борг. Це може статися, якщо уряд відмовиться від проведення ключових реформ, наприклад, в частині забезпечення незалежності НБУ", — відзначають експерти S&P.

"Ми можемо підвищити рейтинги протягом найближчого року, якщо вважатимемо, що консолідація бюджету буде проводитися більш швидкими темпами, ніж ми прогнозуємо тепер. Це може статися в результаті посилення темпів відновлення економіки. Позитивний вплив на рейтинги України також може надати поліпшення показників зовнішньої ліквідності до рівнів, що перевищують наші очікування", — йдеться в повідомленні агентства.

Аналітики S&P прогнозують зниження ВВП України на 6% в 2020 році і зростання економіки в 2021 році завдяки пожвавленню внутрішнього попиту.

    Реклама на dsnews.ua