• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Столичні транспортники просять у Київської міськради грошей на зарплати

Реклама на dsnews.ua

Комунальні підприємства "Київпастранс" і "Київський метрополітен" закликають депутатів Київради виділити додаткове фінансування для виплати зарплат, оскільки зазнали збитків під час жорсткого карантину

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Київської міської держадміністрації, передає "ДС".

У заяві транспортників зазначається, що працівники метро і "Київпастрансу" ризикують залишитися без зарплат через втрату доходів підприємств під час карантину.

Так, КП "Київський метрополітен" із 17 березня до 25 травня взагалі не отримувало доходів від перевезень і таким чином втратило близько 621 млн грн. У звичайних умовах підприємство отримує в середньому 277 млн грн на місяць, а на заробітну плату витрачає до 200 млн грн.

"З метою забезпечення стабільної роботи підприємства, своєчасної виплати заробітної плати, необхідно збільшити обсяги бюджетних асигнувань для КП "Київський метрополітен" на суму не менш ніж 162 млн грн. Через зменшення доходів у КП "Київський метрополітен" виникне дефіцит коштів і ризик невиплати зарплати вже у жовтні-листопаді 2020 року", – наголошується у зверненні.

Водночас, у КП "Київпастранс" заборгованість із заробітної плати станом на 31 серпня склала 77,4 млн грн. У період карантинних обмежень підприємство втратило 162,2 млн грн доходів.

"Підприємство під час суворих обмежень отримувало 6,3 млн грн середнього доходу на місяць. Тим часом, у звичайних умовах середній дохід КП "Київпастранс" складає 169,2 млн грн на місяць", — йдеться у зверненні.

Транспортники закликають депутатів Київради на найближчому засіданні, що відбудеться 3 вересня, ухвалити рішення про додаткове фінансування підприємств, аби вони могли виплачувати зарплату працівникам і надалі забезпечувати перевезення пасажирів у звичайному режимі.

Цьогоріч під час запровадження суворих карантинних обмежень столичний метрополітен припинив перевезення пасажирів на період із 17 березня до 25 травня. Водночас продовжували працювати ремонтні бригади.

Наземний громадський транспорт працював у спецрежимі – перевозив медиків і працівників стратегічних підприємств.

Як писала "ДС", київські перевізники можуть підвищити вартість проїзду в маршрутках.

    Реклама на dsnews.ua