• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Будівництво доріг допомогло компенсувати падіння ВВП України в 2020 році, – економіст

Масштабна інфраструктурна програма "Велике будівництво" та її дорожня програма змогли уповільнити падіння ВВП, що відповідає рекомендаціям МВФ для розвинених країн

Будівництво доріг в Україні
Будівництво доріг в Україні
Реклама на dsnews.ua

Про це в ході форуму "МЕРЕЖА: форум дорожньої галузі", заявив економіст Михайло Кухар, пише УНІАН.

Кухар представив результати дослідження незалежної економічної групи макроекономічного аналізу та прогнозування Ukraine Economic Outlook. Вони показали, що "Велике будівництво" грає все більшу роль в економічному розвитку України.

"На тлі спаду ВВП у другому кварталі 11,4% і 3,7% в четвертому, за прогнозами наших економістів, у фінальному розрахунку спад ВВП нашої країни був би 11% в четвертому кварталі, якби не питома вага виробництва ("Великого будівництва")", — заявив Кухар.

Будівництво доріг допомогло компенсувати падіння ВВП
Будівництво доріг допомогло компенсувати падіння ВВП

При цьому в структурі проміжного споживання і ВВП України будівництво має найбільший коефіцієнт — 3,4%. Кожна вкладена в інфраструктуру гривня дає 3,05 гривень прибутку.

"Питома вага "Великого будівництва" в ВВП економіки України зросла з 2,8% в першому кварталі до 10% в четвертому", — зазначив економіст.

Він підкреслив, що державні інвестиції в інфраструктурні проекти — це стратегія, яку МВФ рекомендує застосовувати для подолання наслідків економічної кризи, викликаного пандемією.

"Нові дослідження МВФ показують, що одноразові інвестиції принесуть великі потенційні вигоди. Якби країни, які мають найбільші бюджетні можливості, збільшили свої витрати на інфраструктуру на 0,5% ВВП в 2021, то зростання світового ВВП до 2025 року мало би стійкий тренд в 2% на рік", — повідомив Кухар.

На думку економістів, посилення державного попиту компенсує спад ВВП, що виник внаслідок падіння приватного попиту економік.

Нагадаємо, в ході форуму Укравтодор відзвітував про виконання рекордного обсягу дорожніх робіт. Станом на грудень вже завершені близько 4 000 км доріг, 85 мостів і 25 обходів, що є абсолютним рекордом за всі роки Незалежності.

"Країна змінюється, і кожен українець може це побачити на власні очі", — заявив глава Укравтодору Олександр Кубраков.

    Реклама на dsnews.ua