• USD 26.6
  • EUR 31.2
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Суд відібрав у Фірташа комбінат у Запоріжжі й повернув його державі

Господарський суд Запорізької області сьогодні, 4 серпня, своїм рішенням повернув у власність держави майновий комплекс Запорізького титано-магнієвого комбінату (ЗТМК)

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, за позовом якої було прийнято рішення, передає "ДС".

Суд задовольнив позов до компанії "Толексіс Трейдинг Лімітед" (Кіпр) і ТОВ "Запорізький титано-магнієвий комбінат" про розірвання договору про заснування цього товариства і повернення державі цілісного майнового комплексу комбінату.

Прокуратура подала позов про розірвання договору про заснування ТОВ "Запорізький титано-магнієвий комбінат" в 2016 році.

Було встановлено, що в 2013 році на виконання постанови Кабінету міністрів за результатами проведеного конкурсу Фондом держмайна з переможцем — офшорною компанією "Толексіс Трейдинг Лімітед" (Кіпр), яка входить до групи компаній DF Group, з метою нібито залучення інвестицій для впровадження сучасних прогресивних технологій і створення високорентабельного виробництва укладено договір про заснування ТОВ "ЗТМК".

ФДМ передав до статутного капіталу ТОВ цілісний майновий комплекс комбінату, який раніше перебував в управлінні Держпідприємства "ЗТМК". Компанія "Толексіс Трейдинг Лімітед" вклала $ 110 млн у модернізацію виробництва до встановлених термінів протягом 2013 — I квартал 2015.

Незважаючи на те, що частка держави в ТОВ "ЗТМК" становить 51% (контрольний пакет), фактично підприємство було передано в управління наближеного до інвестора менеджменту, який більшу частину інвестицій витратив на погашення попередніх заборгованостей ДП "ЗТМК" за енергоносії і перед кредиторами, повʼязаними з DF Group. Надалі ці кошти виведені з України шляхом перерахування на рахунки офшорних фірм. При цьому на модернізацію виробництва фактично було направлено тільки 20 млн грн.

Запорізький суд прийняв рішення про повернення майнового комплексу у власність держави в 2018 році. Законність цього рішення підтвердив і апеляційний суд. Однак Верховний Суд частково задовольнив касаційну скаргу "Толексіс Трейдинг Лімітед" і направив справу на новий розгляд.

"Враховуючи свідоме невиконання інвестором взятих на себе зобов'язань, Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою ініційовано розірвання вищевказаного договору про заснування ТОВ "ЗТМК" та повернення комбінату повністю до сфери державного управління", — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, головою ради директорів DF Group є олігарх Дмитро Фірташ.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua