• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

У МВФ світові збитки від коронакризи оцінили в $30 трлн

Реклама на dsnews.ua

До 28 трлн доларів у вигляді втраченого ВВП протягом наступних 5 років можуть сягнути орієнтовні збитки для глобальної економіки від пандемії коронавірусу

Про це заявила директор-розпорядник МВФ Кристаліна Георгієва на щорічній зустрічі із Світовим банком, передає "ДС" з посиланням на FinClub.

"Протягом наступних пʼяти років криза, за наявними оцінками, може обійтися у 28 трлн доларів втраченого валового внутрішнього продукту", — сказала вона.

За її словами, за 9 місяців різко зросли показники безробіття, бідності та суттєво підвищився ризик для економік країн з низьким доходом.

"Ми очікуємо падіння показників економічного зростання до мінус 4,4% цього року. Попри те, що в наших прогнозах є величезна доля невизначеності, ми все ж передбачаємо часткове й нерівномірне відновлення в 2021 році", — додала Георгієва.

Також у МВФ очікують глобального економічного зростання у 2021 році на рівні 5,2%.

"У нас як і раніше є значні ресурси з нашого кредитного потенціалу в 1 трлн доларів, щоб підтримати країни-члени. Ми надали фінансування 81 країні. Ми зупинили виплату боргів для найбідніших країн-членів і мобілізували 21 млрд доларів для кредитування на безвідсотковій основі", — пояснила вона.

Нагадаємо, раніше у МВФ заявили, що падіння світової економіки через пандемію коронавірусної інфекції складе 4,4% в поточному році, що краще, ніж показники червневих прогнозів.

    Реклама на dsnews.ua