• USD 39.8
  • EUR 43.1
  • GBP 50.6
Спецпроєкти

Тариф на світло: у Міненерго "на пальцях" пояснили користь від підняття вартості

Підвищення тарифу на електроенергію для населення України у 2023 році дозволило збалансувати енергосистему та провести необхідні ремонти

Електроенергія
Підвищення тарифу на електроенергію для населення України у 2023 році дозволило збалансувати енергосистему / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив в ефірі національного телемарафону заступник міністра енергетики Микола Колісник, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

"Хочеться зазначити, що те незначне підняття тарифу, яке відбулось у 2023 році додало системі 3 ГВт, які дали можливість безпечно та стало пройти опалювальний сезон", — зазначив він.

Зекономити такий обсяг дозволив, серед іншого, той фактор, що населення почало економити електроенергію через зростання вартості. У цілому ж, за словами Колісника, йдеться про "сукупність дій".

"Перш за все, була змога збалансувати економічно суб’єктів ринку електричної енергії, за рахунок чого в них була фінансова спроможність здійснити заходи щодо відбудови, підготовки до опалювального сезону, провести належним чином ремонтну кампанію, зокрема ремонт пошкодженого обстрілами обладнання. Таким чином кількість обладнання, яке було готове до опалювального сезону було додатково 3 ГВт, які давали змогу збалансувати систему між попитом та пропозицією", — розповів він.

Як писала "ДС", в Міненерго зазначали, що рішення про чергове підвищення тарифів на електроенергію для населення немає, однак воно може бути ухвалено в залежності від наслідків російських атак на енергетичну інфраструктуру. Поки ж Кабінет міністрів зберіг чинний тариф на електроенергію для населення до 31 травня.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua