• USD 27.9
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Терористи збираються з 1 лютого підвищити тарифи на комуналку для жителів ОРДО: скільки доведеться платити

Реклама на dsnews.ua

"Уряд ДНР" розглядає план підвищення тарифів на комунальні послуги в ОРДО

Про це повідомив «керівник республіканської служби з тарифів» Олександр Аліпов, передає "ДС" із посиланням на DonPress.

«Планується з 1 лютого підняти тарифи на 20% на водопостачання, теплову енергію, гарячу воду, послуги з утримання житла та вивезення побутових відходів. На 30% на електроенергію, на газ — 16%, послуга водовідведення — 11%, послуга опалення — 13%. Таке тарифне меню пропонується уряду на розгляд», — сказав представник терористів.

Поки що чинний тариф на електроенергію в разі споживання до 150 кВт⋅ч становить 0,8 руб, від 150 до 800 кВт⋅ч — 1,09, понад 800 кВт⋅ч — 2,68; пропонується — 1,04 руб, 1,42 руб. (зростання на 30%), 2,85 руб. (зростання на 6%) відповідно.

Тариф на водопостачання за кубометр становить 12,72 руб., пропонується підвищити його до 15,26 руб .; на водовідведення за кубометр — 8,83, планується — 9,84; опалення за квадратний метр — 9,2 рубля, передбачається — 10,4 руб.

За словами Аліпова, незважаючи на плановане підвищення, запропоновані тарифи для населення нібито залишаються нижчими за собівартість виробництва цих послуг.

«Збитки, які ми прогнозуємо в 2021 році, складуть понад два мільярди рублів, навіть та дотація, яка передбачена в бюджеті республіки — 1,7 мільярда рублів — не покриває ці всі витрати. Для населення тарифи залишаються нерентабельними тому, що ми співвідносимо рівень доходів сімей, і тому зростання тарифів для населення не буде таким інтенсивним, як, скажімо для юридичних осіб», — сказав окупант.

Також він додав, що запропоноване підвищення пов'язане нібито з необхідністю забезпечити належний рівень проведення ремонтних робіт у сфері ЖКГ, оновити матеріально-технічну базу комунальних підприємств, підвищити зарплати працівникам галузі, а також усунути дефіцит кадрів, який наразі складає близько 23%.

«Всі ці підвищення дуже скрупульозно розглядаються, зважується все, і вибирається найоптимальніший варіант для того, щоби дотримати баланс інтересів як споживачів, так і виробників послуг», — сказав Аліпов.

    Реклама на dsnews.ua