• USD 36.6
  • EUR 37.3
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Топ-20 найбільш інноваційних компаній України

Ми продовжуємо серію фірмових рейтингів "ВД" і представляємо на цей раз топ-20 найбільш інноваційних компаній України - як чисто українських, так і міжнародних, активно впроваджують інновації в Україні
Фото: Getty Images
Фото: Getty Images
Реклама на dsnews.ua

При відборі головним критерієм була наявність не тільки інноваційних планів на майбутнє, але і вже успішно реалізованих інновацій у виробничій технології, продукції або наданих послугах. Також враховувалися роль компанії в житті країни, обсяг інвестицій, вкладених в інноваційні проекти, участь у спеціалізованих виставках та значення запроваджених інновацій для зміцнення економічного і технологічного потенціалу та міжнародного авторитету України.

При складанні рейтингу використовувалися дані з різних відкритих джерел, в т. ч. офіційна інформація компаній, повідомлення ЗМІ, думки галузевих експертів. Ми прагнули представити в рейтингу по можливості широку регіональну географію компаній і в той же час широкий галузевий спектр. Складаючи топ-20, ми хотіли підкреслити досягнуті позитивні результати. Тому пропонуємо найбільш інноваційні компанії України в алфавітному порядку, без ранжирування за номерами.

Компанія: WOG

Інновації: оновлене мобільний додаток WOG Pride з інтегрованим методом оплати Apple Pay; оптимізація процесів за допомогою бізнес-рішень Apple
Галузь: реалізація нафтопродуктів та інших товарів і послуг
Локалізація послуг: всеукраїнська мережа автозаправних комплексів

Мережа автозаправних комплексів WOG - найбільша українська монобрендові мережа АЗК на вітчизняному ринку нафтопродуктів, налічує більше 400 об'єктів у Києві та в усіх областях України. Компанія WOG активно працює над впровадженням нових технологій у всі свої сервіси, щоб кожен клієнт отримував позитивний досвід при взаємодії з брендом.

В цьому році WOG випустила абсолютно новий мобільний додаток PRIDE. Змінилися як архітектура, так і дизайн програми. Основний акцент - на балансі бонусів як капіталі клієнта, який він може накопичувати і витрачати. У сервісі WOG Pay додалися нові функції WOG Pay Кава і WOG Pay Гаманець. Серед інших нововведень: онлайн-магазин в додатку, авторизація за номером телефону, використання Touch ID Face ID, Fingerprint і багато іншого. В WOG переконані, що нові функції та вдосконалені колишні розширять не тільки базу користувачів програми, але і частоту його використання в інтересах клієнта.

Реклама на dsnews.ua

"Ми з нуля створили повністю нове додаток Pride, внісши до нього всі ті зміни, на необхідність яких вказували наші користувачі, - розповідає голова Digital WOG Євген Чорний. - Ми переглянули підхід до інтерфейсу і зробили додаток максимально корисним для клієнтів".

Також WOG першою серед рітейлерів інтегрувала у свій мобільний додаток Pride методи оплати Apple Pay і Google Pay. А отже, власники iPhone можуть використовувати Apple Pay і Google Pay для оплати палива та кави з WOG Pay і покупок в онлайн-магазині. Раніше для безконтактних платежів в додатку використовувався тільки цифровий гаманець Masterpass. Тепер у клієнтів WOG є вибір, який платіжний інструмент використовувати. "Клієнти просили нас додати альтернативний платіжний інструмент - і ми це зробили", - підкреслює директор дирекції цифровий трансформації.

Крім того, WOG повідомила про фінальному етапі реалізації інноваційного проекту з оптимізації процесів за допомогою бізнес-рішень Apple. Нововведення спрямоване на прискорення виконання операцій, збільшення товарообігу, поліпшення якості споживчого сервісу і надання сучасних послуг на місцях, не забезпечених стаціонарним торговельним обладнанням. Протягом двох років компанія поступово впроваджувала нову систему збору та управління даними, а також сучасні формати зручного і швидкого обслуговування клієнтів. Для автоматизації операційних процесів в мережі АЗК були придбані компактні комплекси, що складаються з iPhone 5s, мультифункціональної насадки Linea Pro (сканер QR і штрих-коду, зчитувач магнітних карт тощо) та фіскального мобільного реєстратора "Екселліо".

Компанія: Датагруп

Інновації: сертифікована СУІБ, автоматизація бізнес-процесів на bpm'online, послуга SOC, продукти "Безпечне місто" і "Електронна медицина" та ін.
Галузь: телекомунікації
Локалізація послуг: всеукраїнська мережа

"Датагруп" - всеукраїнський оператор зв'язку для бізнесу та дому, лідер в сегментах передачі даних, міжнародного транзиту трафіку і супутникового зв'язку. Також компанія займає лідируючі позиції на ринку телекомунікацій для великого бізнесу - 92% українських банків є клієнтами "Датагруп". Компанія забезпечує підключення до інтернету, надає послуги телефонії, телебачення і відеоспостереження, а також хмарний сервіс від Microsoft і захист від DDos-атак.

У грудні 2018 р. "Датагруп" отримала сертифікат ISO 27001. "Це значне досягнення для компанії. Отриманий сертифікат відповідності підтверджує, що організована в компанії система управління інформаційною безпекою (СУІБ) відповідає всім вимогам міжнародного стандарту ISO/IEC 27001:2013. Іншими словами, "Датагруп" входить у пул найбільш захищених інформаційно компаній України", - зазначає СЕО "Датагруп" Михайло Шелемба. Сертифікат підтверджує відповідність найвищим світовим стандартам у наступних сферах діяльності: управління інформаційними активами з питань надання клієнтам хмарних сервісів, надання доступу до мережі інтернет та каналів зв'язку, надання послуг контакт-центру, розробки та підтримки програмного забезпечення. Компанія продовжує розвивати безпека як послугу пропонує різноманітні сервіси для організації системи безпеки як зовнішньої, так і внутрішньої інфраструктури.

"Датагруп" інвестує в нові послуги та сервіси. У 2016 р. почала впроваджувати хмарні сервіси і перевела на них всіх своїх співробітників (близько 2000 осіб). У 2018 р. у компанії запровадили електронний документообіг у системі M.E.Doc зі своїми бізнес-абонентами. Також "Датагруп" є silver-партнером Microsoft і надає повний пакет хмарних сервісів від цієї компанії. Компанія інвестувала близько 10 млн грн в краще на світовому ринку рішення по захисту онлайн-бізнесу від DDos-атак.

У червні 2019 р. "Датагруп" завершила реалізацію проекту з впровадження платформи bpm'online на базі продуктів Terrasoft. Завдяки цьому проекту вдалося автоматизувати всі етапи роботи з корпоративними клієнтами і об'єднати в єдину IT-платформу управління взаємодією з клієнтами (CRM), технічний супровід продажів (NTS) та обслуговування клієнтів (Service Desk). В результаті впровадження даного проекту компанія отримала рішення, аналогів якому немає на українському телеком-ринку.

Також створена нова послуга SOC (Security Operations Center) - аналіз подій інформаційної безпеки для виявлення і запобігання киберинцидентов.

Компанія: Інтерпайп

Інновації: будівництво на заводі Інтерпайп НТЗ двох нових ліній з виробництва залізничних коліс і з виробництва обсадних труб з преміальними різьбовими з'єднаннями
Галузь: виробництво труб і залізничних коліс
Локалізація послуг: Дніпропетровська область

Інтерпайп - українська промислова компанія, виробник сталевих труб і залізничних коліс. Продукція компанії поставляється більш ніж в 80 країн світу через мережу торгових офісів, розміщених на ключових ринках СНД, Близького Сходу, Північної Америки та Європи. У 2018 р. Інтерпайп реалізував 876 тис. т готової продукції, в т. ч. 189 тис. т ж/д продукції. У компанії працюють 12 тис. співробітників.

Інтерпайп активно впроваджує інновації, націлені на розширення експортних можливостей. Великих успіхів у цьому плані добився в нинішньому році колісний дивізіон компанії. Зокрема, нова лінія на заводі Інтерпайп НТЗ дозволить збільшити виробництво механічно оброблених коліс на 42 тис. штук в рік. Загальний обсяг інвестицій у цей проект близько $15 млн. Крім того, в цьому році R&D-команда колісного дивізіону розробила колеса для швидкісних поїздів Делійського метро і колісні пари для Іберійського півострова, адаптовані для вагонів-автомобілевозів, розширила портфель колісними марками сталі з поліпшеними характеристиками: ER 7 (категорія 1), F і С для європейського і американського ринків. Пріоритет команди на майбутнє - розробка складних продуктів для локомотивного і пасажирського транспорту на нових фінішних лініях.

Також компанія вклала близько $14 млн у будівництво на Інтерпайп НТЗ нової лінії з виробництва обсадних труб з преміальними різьбовими з'єднаннями. У минулому році Інтерпайп сертифікував насосно-компресорні труби з власним преміальним різьбовим з'єднанням UPJ-M на відповідність найвищим рівнем вимог газогерметичности CAL IV (connection application level) міжнародного стандарту ISO 13679. Випробування на відповідність рівню CAL IV є найжорсткішим стандартом для різьбових з'єднань. Така сертифікація підтверджує найвищі експлуатаційні характеристики преміального з'єднання і надійність використання даної продукції в складних геологічних умовах.

"Світові запаси легкодоступних вуглеводнів стають менше, що веде до необхідності освоювати більш складні родовища. Аналогічна ситуація і в Україні. Будівництво складних свердловин вимагає використання преміальних різьбових з'єднань самого високого класу газогерметичности, до яких відноситься і наше з'єднання UPJ-M. Збільшення випуску продукції з UPJ-M є основною метою нового інвестиційного проекту. Його реалізація дозволить наростити поставки такої продукції на український ринок, а також почати експортувати преміальну продукцію на ринки Америки, Близького Сходу та СНД", - коментує директор з фінансів та економіки Інтерпайп Денис Морозов.

Компанія: ІТ-Інтегратор

Інновації: модернізація корпоративної мережі підприємств "Полтавагазвидобування" і "Антонов", впровадження системи smart&safe city в Запоріжжі
Галузь: ІТ-послуги
Локалізація послуг: штаб-квартира у Києві та представництва у 17 містах України

"ІТ-Інтегратор" - найбільший розробник та постачальник ІТ-рішень для корпоративного і державного секторів в Україні. Основні напрямки роботи підприємства - інформаційна безпека, дата-центри, базова ІТ-інфраструктура, мережева інфраструктура, інженерна інфраструктура, контакт-центри, сервісна підтримка та ІТ-аутсорсинг, рішення smart&safe city, рішення для освіти, виробництво ПК і серверів.

Компанія займає перше місце в рейтингу 500 найбільших українських компаній за останньою версією ділового видання "Топ100. Рейтинги найбільших" в категорії "Інтегратори". Також "ІТ-Інтегратор" третій рік поспіль став компанією №1 у рейтингу "Топ-20 українських системних інтеграторів" за версією авторитетного ІТ-видання "Мережі і Бізнес".

В цьому році "ІТ-Інтегратор" розпочав масштабний проект модернізації корпоративної мережі інформаційно-комп'ютерного комплексу ДП "Антонов" - вітчизняного виробника літаків. В кінці липня фахівці "ІТ-Інтегратор" успішно завершили перший етап проекту. Компанія розгорнула нову локальну мережу на базі обладнання швейцарського виробника R&M. Частини корпоративної мережі ДП "Антонов", які функціонували до початку проекту, були модернізовані і об'єднані з новою системою. На наступному етапі проекту буде розгорнута мережа, яка охопить майже всіх співробітників робочих корпусів підприємства, розташованих у Святошинському районі столиці.

"ІТ-Інтегратор" вже модернізував корпоративну мережу для газопромислового управління "Полтавагазвидобування". Цей проект необхідний для обчислення і моделювання виконання плану з видобутку газу. Фахівці компанії розгорнули локальну мережу на базі обладнання Cisco Systems, Panduit, APC by Schneider Electric, Dell та інших світових виробників, розраховану на 350 робочих місць. Впроваджене рішення стало платформою для організації додаткових сервісів і вирішило наступні важливі завдання замовника: підвищена швидкість і відмовостійкість локально-обчислювальної мережі; побудована бездротова захищена мережа Wi-Fi на базі обладнання Cisco, що спрощує доступ до корпоративних ресурсів фахівців з інших підрозділів під час відрядження; впроваджена система обліку персональної друку на корпоративних ресурсах.

З 2017 р. компанія реалізує масштабний проект побудови системи smart&safe city на замовлення міської влади Запоріжжя. На першому етапі "ІТ-Інтегратор" реалізував проект зі створення контейнерного, тобто мобільного центру обробки даних (ЦОД). З його допомогою вирішується ряд стратегічних міських питань, наприклад, оперативне коригування роботи комунальних служб.

Компанія: Кернел

Інновації: єдина інноваційна екосистема сучасного агровиробництва DigitalAgriBusiness, аналітичний GIS-портал та ін.
Галузь: агропромисловий комплекс
Локалізація послуг: Вінницька, Дніпропетровська, Запорізька, Київська, Кіровоградська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Хмельницька, Черкаська, Чернігівська області

Кернел - найбільша українська агропромислова компанія з земельним банком 530 тис. га. Діджитал-історія агробізнесу в компанії починалася з окремих елементів, які об'єднані тепер в єдину інноваційну екосистему сучасного агровиробництва DigitalAgriBusiness. Сьогодні 100% полів покриті якісними RTK-сигналами, які є основою для точного землеробства. 100% полів компанії моніторяться з допомогою супутникових знімків, коптеров, а також ІТ-інструментів, з якими працюють агрономи безпосередньо у полях. Дані цього моніторингу автоматично зберігаються в базі даних і згодом стають основою для аналітичного GIS-порталу. Цей ресурс - один з ключових факторів успіху. У ньому зібрана вся інформація про процеси, що відбуваються в полях. За лічені секунди з будь-якої точки світу можна зайти на кожне поле, побачити всі можливі звіти і аналітику, відео - і фотоматеріали. Це дозволяє максимально якісно та швидко аналізувати процеси, які відбуваються у виробництві.

Диджитализирует компанія та інші бізнес-напрямки. У департаменті логістики Кернел створена інтелектуальна система, що пропонує оптимальні логістичні рішення. Вона розраховує весь ланцюжок транспортування врожаю, починаючи від поля і закінчуючи вантаженням в порту. На основі наявних даних облікових систем вона дозволяє проаналізувати минулий і майбутній сезони, допущені помилки, врахувати зміни і оперативно скласти кілька варіантів руху зерна від поля до порту. Це ноу-хау в аграрному секторі.

Зараз ІТ команда Кернел працює над створенням ERP-системи на базі Navison з логістичним модулем, з модулем підтримки продажів і закупівельної діяльності, щоб допомогти бізнесам оперативно реагувати на динамічні зміни і приймати ефективні рішення.

Також у Кернел запущена система електронного документообігу. Це єдина компанія, що впровадила використання кваліфікованих електронних підписів під всі свої бізнес-напрямки. До 2021 р. Кернел планує перевести в ЕДО до 85-90% існуючих на папері документів, що стане одним з найважливіших кроків у стратегії диджитализации бізнесу.

Компанія: Київстар

Інновації: швидкий розвиток мережі 4G з найвищою швидкістю мобільної передачі даних
Галузь: телекомунікації
Локалізація послуг: всеукраїнська мережа

Київстар - український оператор телекомунікацій, що надає послуги зв'язку і передачі даних на основі широкого спектру мобільних і фіксованих технологій, у тому числі для 3G і 4G зв'язку. Послугами оператора користуються понад 26,4 млн абонентів.

Акціонери Київстар - міжнародна Група VEON Ltd, офіс в Нідерландах. Акції Групи перебувають у вільному обігу на фондових біржах NASDAQ (Нью-Йорк) і Euronext (Амстердам). Київстар більше 20 років працює в Україні і є найбільшим платником податків в галузі зв'язку.

Київстар вже забезпечив можливість користуватися мобільним інтернетом за технологією LTE на території, де проживають понад 29 млн осіб. У січні-вересні 2019 р. компанія включила зв'язок 4G в 3177 населених пунктах, в основному - в селах. Загальна кількість населених пунктів зі зв'язком 4G досягло 7885, з них 90% - у сільській місцевості. Щоб забезпечити мешканців України швидкісним мобільним інтернетом, Київстар встановив понад 7,5 тис. базових станцій з 4G і щотижня збільшує територію мережі.

"Ми розвиваємо 4G, щоб нові технології мобільного зв'язку стали доступними якомога більшій кількості абонентів, особливо в сільській місцевості, де зв'язком Київстар користуються 9 млн. осіб. Для нас це соціальна завдання - сприяти тому, щоб громадяни України, незалежно від того, де вони живуть, могли вчитися, підвищувати професійні навички, розвивати власний бізнес за допомогою швидкісного мобільного інтернету", - підкреслює президент Київстар Олександр Комаров.

Споживання мобільного інтернету в мережі "Київстар" продовжує збільшуватися. Так, у січні-вересні 2019 р. в мережі Київстар обсяги дата-трафіку перевищили 450 петабайтов, що вдвічі більше, ніж за аналогічний період минулого року. Для порівняння: весь цифровий архів Всесвітньої мережі інтернет на 2018 р. становив 25 петабайтов. Що цікаво, в мережі 4G абоненти використовують в середньому по 6,2 Гб інтернету в місяць, це вдвічі більше, ніж в мережі 3G. На сьогодні мобільним інтернетом 4G в мережі "Київстар" вже скористалися понад 7 млн абонентів.

Компанія пояснює істотне збільшення обсягів споживання доступними тарифами, швидким розвитком мережі 4G і високою якістю послуги. Так, згідно з даними дослідження міжнародної компанії Ookla за 2018 р. і другий і третій квартали 2019 р., в мережі Київстар середня швидкість мобільної передачі даних на пристроях з підтримкою 4G - найвища серед усіх мобільних мереж України.
За період з 2015 р. по вересень 2019 р. Київстар інвестував у будівництво мереж 3G і 4G зв'язку понад 25 млрд грн.

Компанія: LG

Інновації: лінійка телевізорів з технологіями OLED, NanoCell і UHD; лінійка пральних машин з фронтальним завантаженням, оснащених технологією AI DD
Галузь: виробництво телевізорів, побутової техніки, іншої електроніки
Локалізація послуг: у Києві працює представництво LG в Україні

Компанія LG Electronics змінила країну - виробника нових телевізорів для України. Нові моделі телевізорів LG, які з серпня постачаються на вітчизняний ринок, збирають у Польщі. Підприємство знаходиться в місті Млаве, де налагоджено виробництво техніки LG для всієї Європи.

Насамперед мова йде про лінійці телевізорів з передовими технологіями OLED, NanoCell і UHD. Таким чином, LG став першим південнокорейським брендом, який змінив "прописку" модельного ряду 2019 з російської на європейську.

Майже всі моделі телевізорів LG 2019 підтримують технологію штучного інтелекту (AI). Вони розуміють і обробляють сотні голосових команд, а також дають рекомендації, аналізуючи перегляди. Нова лінійка телевізорів LG 2019 оснащена оновленими інтелектуальними процесорами другого покоління Alpha 7 і Alpha 9 з алгоритмом поглибленого навчання. Завдяки цим новим чіпам телевізори LG отримали покращене зображення і звук, велику динаміку і деталізацію, акустику звукових ефектів і т. п. Процесори самостійно підлаштують яскравість екрану залежно від освітлення кімнати.

Крім того, завдяки вдосконаленому процесора Alpha 9 телевізори OLED стали ідеальними для відеоігор. Адже затримка відгуку складає всього 1 мс, що забезпечує максимально плавну гру.

У жовтні LG Electronics оголосила про старт продажів на українському ринку нової лінійки пральних машин з фронтальним завантаженням, оснащених технологією AI DD, яка призначена для поліпшення якості прання. У нових пральних машинах впроваджена система прямого приводу нового покоління з технологією інтелектуальної Artificial Intelligence Direct Drive - AI DD. Завдяки цьому вдосконаленого алгоритму нова лінійка пральних машин точніше настроює режим прання - автоматично визначає вагу білизни, а також точно оцінює м'якість і щільність тканини, порівнюючи дані, отримані в процесі підготовки до прання, з базою даних з понад 20 тис. комбінацій тканин, які були отримані під час тестування. Це допомагає зменшити ризик пошкодження тканини і збільшує термін експлуатації одягу.

"Пральні машини з алгоритмом AI DD - це індивідуальний підхід до прання різних типів тканин, що дає чудовий результат і зручність для користувача, - говорить президент LG Electronics Home Appliances&Air Solution Company Сон Де-Хен. - Використовуючи інтелектуальну систему для забезпечення дбайливого догляду за одягом і підвищення ефективності, новітні пральні машини LG полегшують життя споживачам і демонструють наше прагнення бути лідерами в галузі".

Компанія: lifecell

Інновації: BiP, fizy, lifebox, Paycell, нова послуга цифрового аутентифікації Mobile ID, запуск eSIM - "цифровий SIM-ки" та ін
Галузь: телекомунікації
Локалізація послуг: всеукраїнська мережа

lifecell - український діджитал-оператор, що належить турецькому операторові Turkcell. За допомогою доступного високошвидкісного мобільного інтернету lifecell відкриває сучасні можливості мобільної комунікації для всіх категорій користувачів. Як діджитал-оператор lifecell пропонує тарифи і послуги, які є зручними і вигідними для користувачів розумних пристроїв. В цифрове портфоліо сервісів і продуктів компанії також входять: багатофункціональний месенджер BiP, музичний сервіс fizy, захищене хмарне сховище lifebox, мобільний платіжний сервіс Paycell та ін. Діджитал-оператор реалізує низку проектів, спрямованих на розвиток "розумного міста", поліпшення безпеки громадян і запуск мереж IoT (інтернету речей).

lifecell фокусується на розвитку цифрових послуг і розширення портфоліо діджитал-продуктів. Із збільшенням кількості 4,5 G-користувачів середнє споживання даних на одного такого абонента в III кв. 2019 р. зросла на 59% порівняно з аналогічним періодом минулого року. lifecell лідирує на українському ринку за показником проникнення смартфонів, який досяг 79% на кінець III кв. 2019 р.

У серпні lifecell запустив послугу цифрового аутентифікації Mobile ID, яка забезпечує надійну ідентифікацію користувача для отримання будь-яких електронних послуг і є, по суті, цифровим посвідченням особи. Приватний ключ електронного цифрового підпису генерується і зберігається на SIM-карті нового покоління, яка є захищеним носієм, що підтверджено висновками Держспецзв'язку. У порівнянні зі звичайним форматом електронного підпису Mobile ID набагато зручніше, швидше і мобільніше, адже для нього не потрібно додаткове обладнання (флешка-токен і комп'ютер з USB-входом).

З листопада lifecell надає можливість замовити стартовий пакет "Універсальний" з eSIM (embedded SIM) - електронним профайлом для вбудованою SIM-карти. Інноваційність цієї технології полягає в тому, що при використанні eSIM не потрібна традиційна фізична SIM-карта, яка вставляється в слот мобільного телефону. Тепер роль фізичної SIM-карти виконує чіп.

"eSIM - це важливий еволюційний крок у розвитку телеком-галузі. На нашу думку, в майбутньому eSIM повністю замінить фізичні SIM-карти, так як вони більш надійні і зручні. Це інноваційне рішення в першу чергу зацікавить власників останніх моделей смартфонів і планшетів Apple, а також флагманських моделей смартфонів Google Pixel", - прокоментував директор з маркетингу lifecell Дмитро Дзябура.

Компанія: Метінвест

Інновації: введення в експлуатацію МБЛЗ №4 і запуск масштабної реконструкції листопрокатного цеху 1700 на ММКІ
Галузь: гірничо-металургійний комплекс
Локалізація послуг: Маріуполь, Запоріжжя, Кривий Ріг

На Маріупольському металургійному комбінаті ім. Ілліча (ММКІ) реконструювали листопрокатний цех 1700. Запуск сучасного прокатного стану, з якого 5 листопада під телекамери зійшов перший рулон, є частиною довгострокової стратегії по оновленню основних фондів на комбінаті, що входить у гірничо-металургійної групи "Метінвест". А щоб збільшити випуск і підвищити якість гарячого прокату, потрібно замінити і додати безліч обладнання. Адже від виплавки сталі до її згортання в остигаючі рулони відбувається складний технологічний процес.

Спочатку розплавлений метал потрібно добре підготувати до обробки - від цього буде залежати якість готової продукції. Тому в конвертерному цеху ММКІ за два роки і $150 млн побудували і в минулому грудні запустили нову машину безперервного лиття заготовки (МБЛЗ) №4, продуктивність якої досягає 2,5 млн т в рік. Потім отримані на попередньому етапі заготовки (сляби) товщиною 25 см в цеху 1700 доводяться до 1200-градусної температури в спеціальній разогревательной печі і відправляються на прокатний стан. Тут відбувається основна обробка методом пластичної деформації - головним чином це обтиск листа до потрібних параметрів у так званих чорнових і чистових клітях з допомогою обертових валків. Ефективність цього процесу і якість продукції безпосередньо залежить від застосовуваного обладнання. Тепер на виході сталевий лист може бути тонше (від 1,2 мм, раніше - від

1,8 мм) і тікати в рулони до 26 т, а в перспективі - до 32 т (раніше не більше 16,5 т). І це як раз те, що потрібно замовникам, адже з більш важкими рулонами потрібно менше часу і витрат на переробку. Є вигода і для комбінату, оскільки на виробництві витрачається менше металу. При цьому покращений гарячий прокат не тільки піде на продаж, але і буде використовуватися як заготівля в цеху холодної прокатки, внаслідок чого розшириться сортамент і підвищаться характеристики випускаються комбінатом холоднокатаних і оцинкованих рулонів.

Реконструкція цеху готувалася півтора року, а будівельно-монтажні роботи були виконані лише за 62 доби, при цьому щодня тут працювали близько 600, а в піковий час - до 1000 осіб. Вартість проекту склала $110 млн, а основним постачальником обладнання стала австрійська фірма Primetals Technologies. Але вкладення виправдані, так як з моменту запуску модернізованого стану 1700 на підприємстві зможуть виробляти до 2,5 млн т гарячекатаного прокату в рік, тобто на 1 млн т більше, ніж раніше. А в планах побудувати ще одну нагрівальну піч та гідравлічну моталку, тоді щорічний обсяг випуску даного виду продукції має зрости до 3,5 млн т.

Компанія: moneyveo

Інновації: перший сервіс онлайн-кредитів в Україні, в якому можна швидко отримати гроші на карту будь-якого українського банку
Галузь: фінансові послуги
Локалізація послуг: компанія в Києві забезпечує всеукраїнський онлайн-сервіс

moneyveo - сервіс, завдяки якому українці вирішують свої фінансові питання "тут і зараз" без особистих візитів в офіси та довгих очікувань. Для заповнення заявки на кредит в moneyveo потрібен лише доступ до інтернету та дані клієнта, а для отримання коштів - банківська карта, на яку будуть зараховані гроші. Компанія приймає заявки цілодобово і без вихідних, щоб допомагати людям по-справжньому оперативно.

Сервіс moneyveo перший в Україні почав видавати миттєві кредити онлайн. Завдяки клієнтоорієнтованості та власних технологічних розробок компанія утримує лідерство у своїй категорії більше шести років.

moneyveo - компанія номер один на ринку небанківського кредитування онлайн (за версією дослідження Ukrainian E-Commerce Expert). Послугами moneyveo регулярно користуються 640 тис. українців. Обсяг операцій moneyveo - це 3 млн оформлених кредитів і 9 млрд грн виданих коштів.

Середній час оформлення заявки - 8 хв., час обробки заявки системою - до 1 хв. І після цього можна отримати кошти на свою банківську картку за лічені секунди.

Для заявки знадобляться лише паспортні дані та ідентифікаційний код. Компанія не вимагає довідок з місця роботи, додаткових документів та участі поручителів.

Прийняття рішення за заявкою повністю автоматизовано. Унікальна технологія обробки даних виключає людський фактор і підвищує шанси клієнта отримати кредит. Всі умови кредитування зафіксовані в договорі, немає жодних прихованих комісій та платежів.

Компанія гарантує захист персональних даних клієнта. Інтернет-з'єднання і всі фінансові операції через сервіс moneyveo захищені міжнародними сертифікатами безпеки Comodo SSL і PCI DSS.

Сервіс працює виключно в рамках закону. Діяльність компанії контролюється державним регулятором Нацкомфінпослуг.

З 15 жовтня 2019 р. користувачам сервісу moneyveo став доступний новий - довгостроковий кредит Comfort. Раніше взяти велику суму можна було тільки в банку, і для цього доводилося неабияк попітніти. Але moneyveo ставить на цьому крапку. Тепер отримати суму до 30 тис. грн на сервісі moneyveo так само просто і швидко, як звичайний короткостроковий кредит: - без довідки про доходи, без поїздок і дзвінків. Термін кредитування - від 8 до 18 тижнів плюс пролонгація при необхідності. Повернення коштів клієнтом - частинами, один раз в два тижні. Сума відсотків зменшується з кожним платежем. Дострокова виплата - за бажанням клієнта, при цьому ніяких штрафів.

Компанія: МХП

Інновації: блокчейн, розумне землеробство, роботизація, а також програма розвитку стартапів MHP accelerator
Галузь: агропромисловий комплекс
Локалізація послуг: Київська, Вінницька, Дніпропетровська,
Донецька, Житомирська, Івано-Франківська, Львівська, Сумська, Тернопільська, Хмельницька, Черкаська, Чернігівська області

МХП - провідний виробник курятини в Україні, лідер української аграрної індустрії з європейським акціонерним капіталом і закордонними виробничими активами в Нідерландах, Словенії, Словаччини, а також дистрибуційними офісом в ОАЕ.

Вертикальна інтеграція виробництва, а також власна логістична інфраструктура, що складається з дев'яти дистриб'юторських центрів (хабів) в найбільших містах країни, дозволяють МХП забезпечити суворий контроль якості та біобезпеки на всіх етапах - від виробництва до реалізації кінцевому споживачеві. Це гарантує високу якість продукції холдингу, що відповідає міжнародним стандартам. Продукція КОМПАНІЇ представлена на ринках більше 80 країн.

МХП впроваджує інновації у всіх напрямках свого бізнесу. "Блокчейн, розумне землеробство, роботизація у сфері виробництва та корпоративного управління, стратегічне планування і моделювання майбутнього компанії - це не фантазії, а реальність, яка вже працює в рамках холдингу в Україні", - говорить директор департаменту управління персоналом та комунікацій МХП Ксенія Прожогіна.

З 2018 р. діє програма розвитку стартапів MHP accelerator, яку проводять Tech Radar, Agrohub і МХП. Фінал другого проекту MHP accelerator відбувся 5 вересня 2019 р.

Переможцями стали команди Khmarka і QRSmarty, кожна з них отримала сертифікат про комерційний запуск з МХП. Крім того, ще чотири команди акселератора продовжать активну роботу з агрохолдингом. Якщо підтвердиться комерційна ефективність проектів, з цими стартапами в майбутньому також будуть підписані контракти.

"Компанія знаходить проривні ідеї для модернізації та прискорення виробничих і управлінських процесів, скорочення витрат часу, створення замкнених виробничих і технологічних циклів, які допомагають знизити навантаження на навколишнє середовище. Екосистема співпраці з інноваторами, створена навколо МХП, дозволяє зберегти кращі розробки стартапів для України, щоб вони служили модернізації та підвищення ефективності вітчизняного бізнесу, аграрної галузі та економіки в цілому. Це дає носіям і авторам потенційно комерційно успішних ідей розуміння, що вони затребувані в Україні. Простий приклад: два "випуску" MHP accelerator - це близько десятка команд-розробників, які вже перейшли до етапу комерційної реалізації своїх ідей на підприємствах МХП. Десятки стартапів і сотні їх учасників отримали у акселераторі навички комерціалізації своїх розробок, побачили безмежні перспективи реалізації своїх ідей в нашій країні", - резюмує Ксенія Прожогіна.

Компанія: Нова Пошта

Інновації: відкриття вже третього інноваційного терміналу, запуск авіадоставки
Галузь: поштові послуги
Локалізація послуг: всеукраїнська мережа поштових відділень, представництва в Грузії та Молдові

20 вересня Група компаній "Нова Пошта" відкрила у Львові свій третій інноваційний термінал. Він отримав назву ЛЕО - "Легкість. Ефективність. Оперативність". Його "старші брати" - КИТ і ХІТ (Київський та Хмельницький інноваційні термінали) - були відкриті в березні 2018-го і травні 2019-го.

На будівництво у Львові двухкорпусного терміналу площею близько 15 тис. кв. м пішло майже півтора року: воно почалося в березні 2018 р., а перший тестовий запуск був проведений в середині липня 2019 р. ЛЕО оснащений найкращим обладнанням від голландської компанії Vanderlande, а також автоматичним сортувальним обладнанням виробництва української компанії СМС. На ЛЕО посилки з сортувальної стрічки завантажуються безпосередньо в автомобілі за допомогою спеціальних телескопічних конвеєрів - їх там 24. Унікальність цього терміналу в розподілі логістики на посилки і вантажі - вони сортуються окремо. Це дозволяє розподіляти відправлення швидше і точніше, а значить - і швидше доставляти.

"Ми плануємо перевезти понад 200 млн посилок 8 млн клієнтів до кінця року. Щоб забезпечити якісну і швидку доставку таких обсягів, просто необхідно інвестувати в інфраструктуру. Саме тому ми відкрили інноваційний термінал у Львові, який може сортувати 15 тис. посилок і вантажів на годину", - говорить директор "Нова Пошта" Олександр Бульба.

На терміналі створено 300 робочих місць. На ЛЕО будуть сортуватися посилки для 110 населених пунктів України (30 міжрегіональних напрямків і 80 внутрішньообласних), а також для всіх відділень міста Львова.

"Нова Пошта" - єдина логістична компанія в Україні, яка реалізує проекти такого масштабу. Інноваційні термінали - це нові робочі місця, інвестиції в регіон і податки для місцевих бюджетів. У найближчі п'ять років компанія планує відкрити ще п'ять терміналів у різних містах України.

З 10 жовтня "Нова Пошта" запустила в комерційне використання нову послугу - "Авіадоставка". Вона дозволяє забезпечувати доставку за добу між містами заходу і сходу України. Наприклад, якщо відправити посилку до 15:00 у мукачівському відділенні, її доставлять у відділення Маріуполя до 18:00 наступного дня; аналогічно - якщо відправляти за маршрутом Запоріжжя - Самбір. Авіарейси виконуються за маршрутом Львів - Дніпро - Львів з понеділка по п'ятницю щотижня.

"Ми постійно впроваджуємо інновації, щоб доставляти посилки надійно і швидко. Додавання авіатранспорту в процес доставки створює новий стандарт на ринку і забезпечує новий позитивний досвід для наших клієнтів", - коментує Олександр Бульба.

Компанія: OLYMP Alcohol Company

Інновації: чорна горілка PRIME Black Carbon, крафтовый цех для виробництва першої крафтового горілки в Україні
Галузь: виробництво алкогольних напоїв
Локалізація послуг: смт Малинівка Харківської області

Лікеро-горілчаний завод PRIME - виробнича майданчик OLYMP Alcohol Company. Побудований з нуля, завод розпочав свою роботу у 2006 р. Сучасне підприємство здатне виробляти 24 млн бут./міс. Переваги заводу - фахівці, запрошені з усієї України; інноваційне обладнання від світових виробників; артезіанська вода з джерела глибиною 700 м з відмінними органолептичними характеристиками; добірні зернові спирти, натуральні складові (мед, липовий цвіт, хміль, мак, перець, білий чай).

На початку 2019 р. на заводі PRIME відкрито виробництво горілки чорного кольору PRIME Black Carbon. Це лімітована серія унікальної горілки від українського виробника, яка випускається у фірмовій пляшці PRIMЕ в дизайні з особливою чорною обробкою c імітацією карбону на етикетці. Її світовим аналогом є британська горілка BlaVod.

Також саме на ЛГЗ PRIME вперше в Україні відкрито виробництво першої крафтового горілки на основі авторських рецептів відомого ботаніка Клима Житника - "Ін. Житник". "Крафт" - це "ремесло", "майстерна робота". А в основі будь-якої видатної роботи лежить унікальна ідея. Клим Житник цікавився лікувальними властивостями трав Слобожанщини і особливу увагу приділяв секретів виготовлення спиртових настоянок. У 1863-1873 рр. Житник працював на винокурні поміщика Дмитрієва в Чугуївському районі Харківської губернії, де мав можливість експериментувати і підбирати рецептури цілющих настоянок. Його рецептури лягли в основу технології виробництва ТМ "Тощо. Житник" - першої крафтового горілки в Україні, основа для якої готується в крафтовом цеху на заводі PRIME.

У крафтового горілці "Тощо. Житник" компанія використовує виключно натуральні інгредієнти - мед, корінь калгану, цвіт липи та акації, причому тільки українського походження, що закуповуються у перевірених постачальників. Крафт вимагає майстерності і відповідного обладнання. Виробництвом крафтового горілки на заводі PRIME займаються кращі технологи заводу, справжні майстри своєї справи з багаторічним досвідом.

Спочатку була запущена лінійка з трьох видів горілки - "Ін. Житник Крафтовий", "Ін. Житник Зернова" та "Ін. Житник Калганова". У 2019 р. цю колекцію новинка поповнила - горілка "Тощо. Житник Пшеничний колос". Це класична м'яка горілка з тонкими пахощами хліба і меду, а також натуральним пшеничним колоссям всередині, який символізує автентичність і натуральність продукту.

Компанія: Сільпо

Інновації: авторський дизайн супермаркетів, BigData, програма "Власний Рахунок", переведення в електронну форму знижкових купонів і фішок для акцій та ін.
Галузь: торгівля продуктами харчування та супутніми товарами
Локалізація послуг: 249 супермаркетів у 62 містах України

П'ять років тому торгова мережа "Сільпо", що входить до складу Fozzy Group, почала розробляти власний авторський дизайн для своїх супермаркетів, а в 2018 р. поширила експеримент на всю мережу. Тепер індивідуальний дизайн отримує кожен новий супермаркет "Сільпо", працює програма оновлення дизайну та концепції вже запущених магазинів. В мережі є супермаркет в стилі Ван Гога, "музичний", в стилі старовинної друкарні, яхт-клубу або морського порту, азіатської культури, Дикого Заходу або магазин з написами на клингонском мовою (вигаданий мова серіалу "Зоряний шлях") і т. д. Зараз "Сільпо" - один з небагатьох великих мережевих продуктових ритейлерів у світі, який створює індивідуальний дизайн кожного магазину.

Ключові бізнес-процеси "Сільпо" засновані на інноваційній моделі великих даних, глибокій аналітиці CRM, результати дослідження персоналізованого клієнтського досвіду програми лояльності, загалом наборі математичних моделей і глибинних досліджень покупців. Оцінювати ефективність існуючих і планувати відкриття нових магазинів, правильно визначати найбільш ефективний формат магазину, вибирати місця розташування і управляти асортиментом допомагають BigData і узагальнені статистичні дані, в тому числі дані операторів мобільного зв'язку.

В супермаркетах "Сільпо" для постійних гостей діє програма "Власний Рахунок", яка стала ефективним дослідницьким і маркетинговим інструментом як для мережі, так і для постачальників. Зараз учасниками програми є понад 13 млн осіб.

Восени 2018 р. "Власний Рахунок" доповнило додаток, яке не тільки дозволяє використовувати QR-код замість фізичної картки "Власний Рахунок", але і прив'язати банківську картку і розраховуватися телефоном, навіть якщо в ньому немає технології NFC. Зараз в мобільному додатку вже близько 800 тис. унікальних користувачів, і їх кількість продовжує зростати.

Впровадження програми дозволило зменшити кількість розсилаються гостям знижкових купонів в паперовому вигляді. Переведення в електронну форму "персональних пропозицій" дозволив за рік зберегти 13 т паперу.

У жовтні 2019 р. "Сільпо" також оцифровала паперові фішки-наклейки для акцій у своїх супермаркетах. Гості можуть перестати збирати паперові наклейки і почати накопичувати електронні фішки онлайн. На цьому етапі "Сільпо" зменшує кількість паперових фішок-наклейок на 70%, що повинно зберегти 2 т паперу.

Компанія: SQLAB

Інновації: перша у Східній Європі клініка биохакинга
і управління здоров'ям
Галузь: охорона здоров'я
Локалізація послуг: Київ

Перша у Східній Європі клініка биохакинга і управління здоров'ям SQLAB була створена 9 жовтня 2016 р. в Києві на Воздвиженці (вул. Кожум'яцька, 14-В). Мета SQLAB - впровадити биохакинг і управління здоров'ям як мейнстрім в преміальний сегмент українського суспільства.

"Биохакинг - це комплексне управління здоров'ям, - пояснює засновник і головний лікар клініки SQLAB Святослав Ханенко. - Тільки здоров'я в цьому випадку дуже докладно оцифровується, розбивається на параметри. Як біле світло розкладається на спектр, всі кольори веселки, так і здоров'я можна розкладати на найдрібніші деталі. З допомогою биохакинга можна не заліковувати, як це часто буває, коли тільки симптоматичне лікування, а виліковувати, впливаючи на всі параметри, які формують хвороба. Також можна управляти ризиками виникнення захворювань. Різниця між ідеальним станом і глибокої хворобою має масу проміжних станів. Биохакинг допомагає конкретно оцифрувати це становище".

У клініці SQLAB діагностують стан здоров'я пацієнта з дев'яти блоків: генетика, молекулярна здоров'я, клітинне здоров'я, функціональне здоров'я, стан систем організму, здоров'я шкіри, спосіб життя, ментальне здоров'я і життєві цілі. За цим блокам вимірюються більше 2000 параметрів. Обстеження займає цілий день, потім ця інформація дуже детально обробляється, після чого робиться ілюстрована презентація, де людині показують, як влаштовано його здоров'я, які виявлені відхилення.

"Основа нашої роботи - це справжні сімейні лікарі, які бачать людину як комплексну структуру. Потім вони допомагають людині скласти цілі та план дій. План дій складається з трьох напрямків. Перше - це гармонійна корекція щоденних звичок, коли ми маємо велику кількість даних, із чого складаються харчування людини і його фізична культура. Друге - якщо ми бачимо, що є підозра на якусь проблему, то підключаємо вузьких фахівців. Ми співпрацюємо тільки з перевіреними фахівцями, які є експертами і максимально підходять для рішення конкретної задачі. Третій напрямок - оздоровчі процедури: крапельниці, нейрофидбек, фізіотерапевтичні методики, мануальні практики і т. п. Ми зробили бліц-візити, коли всі ці речі можна зробити за дві години, лежачи під крапельницею, - каже Святослав Ханенко. - Наші лікарі ведуть одночасно до 10 осіб, але ведуть їх безперервно. В місяць ми можемо прийняти на обстеження від 10 до 15 нових клієнтів. Такого безпрецедентного уваги до пацієнта немає навіть у західних країнах".

Компанія: UDP Renewables

Інновації: сонячні електростанції "Скіфія-Солар", "Порт-Солар", "Гудзовка-Солар", "Арциз-Солар"
Галузь: енергетика
Локалізація послуг: Київська, Запорізька, Одеська області

UDP Renewables - інвестиційно-девелоперська компанія в галузі відновлюваної енергетики. Диверсифікуючи ресурси та розміщення своїх об'єктів, UDP Renewables планує вже до 2022 р. стати одним з найбільших виробників чистої енергії в Україні з електростанцій загальною потужністю понад 300 МВт. UDP Renewables входить до складу інвестиційної групи UFuture, яка об'єднує компанії та соціальні проекти українського підприємця Василя Хмельницького і сформувала портфель активів у багатьох сферах - від нерухомості, інфраструктури і промисловості до інноваційних парків, відновлюваної енергетики та фармацевтики.

У вересні 2017 р. у Київській області запрацювала перша фаза Димерської сонячної електростанції потужністю 6 МВт. У листопаді 2018 р. у Генічеському районі Херсонщини запущена СЕС Free Energy потужністю 18,3 МВт. Інвестиції в будівництво станції склали більше $18 млн.

У березні та липні 2019 р. в Мелітопольському районі Запорізької області введено в експлуатацію дві черги СЕС "Скіфія-Солар" потужністю 13 та 33 МВт. Загальна сума інвестицій у дві черги - 39,2 млн євро.

У жовтні 2019 р. компанія UDP Renewables ввела в експлуатацію СЕС "Порт-Солар" з піковою потужністю 8,6 МВт в Ізмаїлі Одеської області. Загальна сума залучених інвестицій - 6,75 млн євро. Співінвестором об'єкта виступила словацька компанія E-Group.

"Залучаючи досвід наших партнерів, UFuture і UDP Renewables працюють над тим, щоб виробництво енергії в Україні відповідала кращим світовим практикам екологічної безпеки та енергоефективності. Наша мета - більш 300 МВт до 2022 році. Зараз ми йдемо за планом, поступово реалізовуючи проекти в регіонах з найвищої сонячної активністю - Одеській, Запорізькій, Херсонській та Миколаївській областях", - зазначив засновник інвестиційної групи UFuture Василь Хмельницький.

У червні 2019 р. компанія UDP Renewables уклала угоду з іспанською компанією Acciona про будівництво ще двох СЕС в Одеській області, залучаючи 30,6 млн євро інвестицій. Нові СЕС "Гудзовка-Солар" (Ізмаїл) і "Арциз-Солар" (на території Павлівської сільради) будуть мати пікові потужності 26 і 17,7 МВт відповідно. Об'єкти обладнають поликристаллическими кремнієвими панелями, встановленими на стаціонарних конструкціях.

"Це не перший наш проект з Acciona, і ми дуже задоволені партнерством. Адже можливість розвивати нову для України галузь сонячної енергетики разом з світовим лідером у цій сфері - це не тільки надійні інвестиції, але і передовий досвід і найвищі стандарти реалізації проекту, що важливіше за все на етапі становлення ринку, якому належить тривалий шлях розвитку в Україні", - підкреслив Василь Хмельницький.

Компанія: "UKRAVIT"

Інновації: відкриття науково-дослідного інституту "Інститут здоров'я рослин"
Галузь: виробництво препаратів для хімічного захисту сільськогосподарських культур
Локалізація послуг: завод в Черкасах, офіс в Києві і регіональні торговельні представництва

Компанія "UKRAVIT" - перший і найбільший український виробник препаратів для хімічного захисту сільськогосподарських культур промислового та приватного секторів. Основним напрямком діяльності компанії є власне виробництво сучасних високоефективних пестицидів і агрохімікатів, у т. ч. добрив з мікроелементами і засобів для знищення побутових шкідників.

Створення продукції починається в лабораторіях Інституту здоров'я рослин, відкритого компанією в 2018 р. Вчені інституту розробляють нові та вдосконалюють існуючі формуляції препаратів і тестують новинки на відповідність міжнародним стандартам якості.

Готовий продукт виробляється на Заводі UKRAVIT" в Черкасах. Це вітчизняне виробництво номер один засобів захисту рослин і комплексних висококонцентрованих рідких добрив з оптимально підібраними макро-, мезо-, мікро - і ультрамикроэлементами в хелатній формі. Зараз на підприємстві діють більш 60 виробничих ліній, оснащених найкращим обладнанням. Фахівці підприємства постійно працюють над новими високопродуктивними розробками, вдосконалюють існуючі продукти, створюючи більш ефективні і безпечні форми.

Кожен етап виробничого процесу - перевірка сировини, проміжний контроль виробничих процесів і контроль якості готового продукту - відповідає міжнародним стандартам якості і безпеки, що підтверджується сертифікатами ISO 9001, OHSAS 18001, ISO 14001. Підприємство має ліцензію і всі необхідні дозволи на виробництво особливо небезпечних хімічних речовин.

Компанія постійно модернізує виробництво, інвестиції в нове обладнання і створює нові робочі місця. З 2019 р. вона починає поступово вводити в експлуатацію новий виробничий корпус площею 1300 кв. м. Він стане вже сьомим у структурі "Заводу UKRAVIT".

Новий виробничий корпус складається з шести новітніх цехів, оснащених сучасним обладнанням. Сьогодні тут в тестовому режимі вже працюють лінії по виробництву суспензій, водних розчинів, змочуваних порошків, розчинних гранул і установка по виробництву фунгіцидів в інертному (азотної) середовищі. Запуск корпусу на повну потужність дозволить збільшити обсяги виробництва на 1100 т щомісяця в асортименті.

Готова продукція та сировина зберігаються на сучасному сертифікованому складі площею понад 15 тис. кв. м і місткістю до 30 тис. т продукції.

Компанія: Укргазбанк

Інновації: мобільний додаток "Экобанк Онлайн", нова програма лояльності KeyCard для приватних клієнтів, ексклюзивні умови на оформлення автоцивілки
Галузь: фінансові послуги
Локалізація послуг: всеукраїнська мережа відділень

АБ "Укргазбанк" - надійний і динамічний банк, який вже понад 26 років успішно функціонує на ринку фінансових послуг. 94,9409% акцій АБ "Укргазбанк" належать державі. Клієнтами Укргазбанку зараз є понад 1,9 млн українців, близько 63 тис. підприємців сегменту малого та середнього бізнесу та близько 6,5 тис. великих підприємств.

Укргазбанк прагне забезпечити своїх клієнтів кращим банківським сервісом і постійно розширює перелік вигод та переваг, які вони будуть отримувати за використання продуктів банку. Так, у вересні 2019 р. Укргазбанк запровадив нову програму лояльності KeyCard для приватних клієнтів. Це єдина у своєму роді програма лояльності, яка за розрахунки картками Укргазбанку в мережі партнерів дозволяє отримувати на картку "живі" гроші у вигляді манибэка, а не бонуси або бали.

Іншою перевагою KeyCard є те, що розмір манибэка за розрахунки в мережі партнерів необмежений. Тобто чим більше клієнт зробить транзакцій протягом місяця, тим більше розмір манибэка він отримує. А ще манибэк від партнера KeyCard і можливі індивідуальні знижки клієнта у нього ж підсумовуються, відповідно, розмір манибэка може бути ще більше.

Учасниками програми лояльності є власники всіх дебетових і кредитних карток Укргазбанку - замовляти нову картку не потрібно. Діючі клієнти Укргазбанку активувати програму лояльності можуть безпосередньо в мобільному додатку "Экобанк Онлайн". Нові клієнти можуть підключитися до KeyCard, замовивши будь-яку карту Укргазбанку онлайн в додатку "Экобанк Онлайн" або на сайті банку.

Слід зазначити, що мобільний додаток "Экобанк Онлайн" - невід'ємна складова програми лояльності KeyCard. Його функціональні можливості постійно удосконалюються. Найближчим часом в додатку буде інтегрований особистий кабінет, куди будуть надходити push-повідомлення про пропозиції, акції, нових партнерів і т. д., а з часом навіть з урахуванням геолокації власника картки Укргазбанку щодо найближчої до нього точки партнера KeyCard.

Програма лояльності KeyCard діє на всій території України, а кількість її партнерів з різних категорій збільшується щодня.

У жовтні Укргазбанк запропонував ексклюзивні умови на оформлення автоцивілки. Тепер клієнти банку можуть оформити поліс автоцивілки онлайн всього за одну хвилину. Більше того, пропозиція передбачає знижку в розмірі 25%, а також франшизу 0 грн. Акція діє для клієнтів Укргазбанку, які вже підключилися до програми лояльності KeyCard в мобільному додатку.

Компанія: Укрлендфармінг

Інновації: власна система збору даних телеметрії TETRA, система супутникового моніторингу Cropio, висіваючі апарати Precision Planting, система Ag Leader з контролю висіву та ін.
Галузь: агропромисловий комплекс
Локалізація послуг: компанії холдингу діють в 22 областях України

"Укрлендфармінг" є найбільшим українським агропромисловим холдингом, який займається вирощуванням зернових та олійних культур, насіння, виробництвом яєць і яєчних продуктів (Avangardco IPL), тваринництвом та виробництвом м'яса. До складу компанії входять 17 елеваторів, 11 агровиробничих груп кластерів, 19 птахофабрик, три інкубатора, 10 фабрик з вирощування молодняку, шість комбікормових заводів, завод з переробки яєць "Імперово Фудз", сучасні птахокомплекси "Авіс" і "Чорнобаївське" загальною потужністю 3,5 млрд яєць в рік.

"Укрлендфармінг" прагне досягти високої якості продукції, при цьому проявляючи максимальну турботу про довкілля. Зокрема, холдинг застосовує елементи точного землеробства, щоб оптимально використовувати засоби захисту і живлення рослин.

"Ми використовуємо в роботі систему супутникового моніторингу Cropio, висіваючі модулі Precision Planting і систему Ag Leader з контролю якості посіву, також практикуємо диференційований по густоті посів у розрізі одного поля в залежності від родючості ділянок поля", - відзначає керівник департаменту з питань інновацій і розвитку агробізнесу холдингу "Укрлендфармінг" Володимир Фантух.

Власна розробка "Укрлендфармінга" - система TETRA. Це система збору і аналізу даних телеметрії зі всієї техніки холдингу. Технологічні модулі TETRA: система "Свій - Чужий" (контролює весь процес збору і переміщення врожаю від комбайна на полі до елеватора); щоденна звітність по виконаних сільськогосподарських робіт (дає можливість своєчасно і швидко приймати необхідні рішення); система контролю використання палива від АЗС до бака техніки.

Технологія супутникового моніторингу нормалізованого диференційованого вегетаційного індексу (NDVI) дозволяє відстежувати вегетацію і розвиток культур. А безпілотні літальні апарати забезпечують інформацією про стан посівів, результати внесення ЗЗР, міндобрив і допомагають своєчасно реагувати на різні ситуації на полі.

Єдина нормативно-довідкова система на базі рішення Master Data Management дає всім співробітникам оперативний доступ до інформації. Система планування та бюджетування ТЕП дозволяє управляти всіма технологічними операціями на всіх рівнях вертикально інтегрованого холдингу. Інформаційна система на базі "ІН-АГРО: Управління Агрохолдингом" об'єднує всі підприємства групи і дозволяє приймати правильні фінансові рішення.

Компанія: YASNO

Інновації: роздрібний енергетичний бренд YASNO, продукти і сервіси YASNO Smart, YASNO Е-mobility, YASNO Efficiency
Галузь: енергетичні послуги, ритейл
Локалізація послуг: Київ, Дніпропетровська і Донецька області

YASNO - постачальник електричної енергії, рішень по енергоефективності і для електромобілів, надає послуги для 3,5 млн українських сімей і юридичних клієнтів у Києві, Дніпропетровській і Донецькій областях. YASNO прагне надавати клієнтам сервіс європейського рівня і розвиває онлайн-обслуговування. Поява нової компанії на енергоринку України пов'язане з його реформуванням. В рамках першого етапу реформи, з січня 2019 р. обленерго розділилися на окремі компанії - операторів системи розподілу та постачальників електроенергії.

YASNO стала одним з перших в Україні роздрібних енергетичних брендів. У планах компанії підняти рівень сервісів і якості до європейського і стати відправною точкою перезавантаження комунальних та енергетичних послуг.

На початку листопада перші п'ять оновлених центрів обслуговування клієнтів під брендом YASNO почали працювати у форматі сучасних энергоофисов в Києві, Дніпрі та Маріуполі. За планами компанії до кінця 2019 р. відкрити ще 15 таких приміщень, а до середини 2020 р. перевести у формат энергоофисов всі 65 центрів. "Це не просто ремонти і зміна вивісок. Оновлюючи відділення, ми змінюємо бізнес-процеси і підходи до роботи з клієнтами. Наша команда вже поліпшила оперативність контакт-центрів, розвиває цифрові канали обслуговування, такі як мобільні додатки, Viber - і телефонні чат-боти, онлайн-кабінети. Наша амбіція - щоб з часом у роздрібній і сервісній сфері ми стали еталоном з точки зору комфорту та зручності взаємодії", - зазначив генеральний директор YASNO Абдулла Кексал.

Крім продажу електроенергії, YASNO буде розвивати три напрямки. По-перше, це YASNO Smart - енергоефективні набори, що дозволяють скорочувати до 50% витрат на електроенергію. В основу наборів входять двузонние лічильники електроенергії з послугою підключення і "розумне" LED-освітлення, яким можна керувати дистанційно за допомогою мобільного додатку. По-друге, це YASNO Е-mobility - мережа швидких зарядних станцій для електромобілів (раніше працювала під назвою STRUM). Новою послугою стане продаж та обладнання зарядок для дому та бізнесу. По-третє, це YASNO Efficiency - дахові сонячні панелі, системи зберігання електроенергії, енергоаудит, енергосервіс та енергоменеджмент.

YASNO планує бути для клієнтів турботливим партнером, консультантом, який непомітно допомагає робити життя комфортнішим, забезпечуючи людей надійної і чистою енергією.

    Реклама на dsnews.ua