• USD 27.7
  • EUR 33.3
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Трамп ввів нові мита на китайські товари

Реклама на dsnews.ua
Президент США Дональд Трамп доручив американському Торговому представництву приступити до введення нових торгових мито на товари з Китаю на суму $200 млрд

Про це йдеться в заяві президента, розміщеному на сайті Білого дому, передає "ДС".

Нові мита набудуть чинності 24 вересня на рівні 10% до кінця року, а з 1 січня 2019 року вони зростуть до 25%.

"Якщо Китай вживе відповідні заходи проти наших фермерів чи інших галузей промисловості, ми негайно приступимо до третього етапу, який передбачає мита на додатковий імпорт у розмірі $267 млрд", - сказав Трамп.

Торгове представництво США прийшов до висновку, що Китай бере участь у недобросовісній політиці по відношенню до Сполучених Штатів в галузі технологій та інтелектуальної власності, зазначив президент. На думку відомства, Китай примушує американські компанії передавати технології китайським колегам, що представляє "загрозу довгострокового здоров'я і процвітання економіки Сполучених Штатів".

"Як президент, я зобов'язаний захищати інтереси працюючих чоловіків і жінок, фермерів, власників ранчо, бізнесу і самої нашої країни. Моя адміністрація не буде сидіти склавши руки, коли ці інтереси піддаються нападу", - заявив Трамп.

Він закликав лідерів Китаю вжити заходів для припинення "недобросовісної торгової практики" і зазначив, що у країни для цього є багато можливостей. Трамп також висловив надію на дозвіл торгового конфлікту між сторонами.

Напередодні The Wall Street Journal дізналася у джерел, що Дональд Трамп планував оголосити про введення нових торговельних мит на китайський імпорт. Видання зазначало, що він не хотів чекати переговорів з Китаєм. При цьому розмір мит скорочувався до 10%, щоб знизити вплив на американських споживачів через наближення свят та проміжні вибори в Конгрес.

WSJ також дізналася, що Китай може відмовитися від участі в торгових переговорах з США у разі введення нових тарифів. Черговий раунд американсько-китайських переговорів має відбутися на цьому тижні у Вашингтоні.

У кінці серпня вступили в дію американські мита на китайські товари на суму суму $16 млрд з тарифною ставкою у 25%. При цьому Китай пішов на аналогічні заходи проти американських товарів.

    Реклама на dsnews.ua