• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Ціна нафти пішла на спад

Реклама на dsnews.ua
Нафта, подорожчання у понеділок до максимальних з липня 2015 року $55 за барель, знижується у вівторок на тлі сумнівів учасників ринку

З моменту укладення угоди про зниження видобутку ф'ючерси на Brent зросли вже майже на 19%, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс".

Лютневий ф'ючерс на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures до ранку вівторка подешевшав на 0,8% - до $54,50 за барель.

Ціна ф'ючерса на нафту BRENT на січень на торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) знизилася до цього часу на 1,1% - до $51,24 за барель.

На ринку в цілому продовжує домінувати позитивний настрій, пов'язаний з планами ОПЕК скоротити видобуток і збалансувати ринок, в той же час є сумніви, чи підтримають ці плани інші нафтовидобувні країни.

10 грудня у Відні відбудеться зустріч ОПЕК з країнами, які не входять в картель, на якій повинні бути фіналізовано домовленості про зниження цими країнами видобутку на 0,6 млн барелів у день. Крім Росії, яка вже заявила про готовність обмежити видобуток, взяти участь у переговорах про скорочення обсягів видобутку повинні Азербайджан, Оман, Бахрейн, а також, можливо, Мексика, Казахстан, Бруней, Колумбія, Єгипет.

ОПЕК буде домагатися, щоб кожна з країн взяла на себе чіткі зобов'язання і погодилася на моніторинг своїх показників видобутку.

Якщо ж до консенсусу у Відні прийти не вдасться, ефективність угоди, підписаної минулого тижня країнами ОПЕК і передбачає зниження виробництва на 1,2 млн барелів на день, може виявитися під питанням.

В результаті угоди, пише The Wall Street Journal, запаси нафти у світі будуть скорочуватися в першому півріччі на 500 тис. барелів на день, що дозволить стабілізувати ціни. У той же час постачання сланцевої нафти з США обмежать зростання цін рівнем приблизно в $60.

Ринок чекає чергових даних про запаси нафти в США. За прогнозами, цей показник знизиться.

    Реклама на dsnews.ua