• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

Центр Дніпра змінить своє обличчя: Вадим Єрмолаєв інвестує великий проект реновації

Скоро Дніпро може отримати новий центр комерції та відпочинку: в одному з центральних кварталів міста планується звести два багатофункціональних комплексу, а внутрішній простір - упорядкувати і озеленити
Реклама на dsnews.ua

Інвестором проекту виступає Вадим Єрмолаєв.

Мова йде про кварталі, обмеженому вулицями Шевченка, Південної, Паторжинського і Гоголя. Незважаючи на те, що він знаходиться в самому центрі міста (в одному кварталі від головного проспекту), велика частина його перебуває в напівзруйнованому стані.

У зв'язку з цим Вадим Єрмолаєв, розташовуючи відразу двома ділянками в цьому кварталі, запланував комплексне перевтілення території. Архітектурне бюро Filimonov & Kashirina architects запропонували єдину концепцію забудови, яка включає зведення двох багатофункціональних комплексів та благоустрій провулку Шевченка.

Представлений на містобудівній раді Дніпра проект був одноголосно схвалений і зібрав багато позитивних відгуків.

Яким буде функціонал нових комплексів?

На реконструйованої частини кварталу пропонується звести два багатофункціональних комплексу житлового та офісного призначення.

У стилобатній частині обох плануються вбудовані суспільні функції: торгівля, кафе, офіси, паркінги.
В обох комплексах пропонується звести за два висотних обсягу: офісні вежі будуть досягати 14 поверхів, житлові башти по 19 поверхів. У загальній складності в комплексі передбачається 290 квартир і 230 офісів.

Загальна площа МФК по вулиці Шевченка складе 31 тис. м2, а МФК на перетині вулиць Південної і Паторжинського - 35 тис. м2.

У МФК по вулиці Шевченка пропонується створити перший в місті механізований триярусний паркінг. Така паркувальна система дозволить автоматично переміщати автомобіль на різні рівні його зберігання. Кількість паркувальних місць у два рази перевищує потреби комплексу: 330 замість 170, а значить, частково покриє потреби та інших будівель, розташованих в кварталі.
Як нові МФК впишуться в загальну концепцію забудови міста?

Нові об'єкти стануть логічним продовженням містобудівного ансамблю "Міська стіна". Будівлі також підкреслять підвищення рельєфу - початок Центрального міського пагорба.

Стилістика об'єктів буде співзвучна з будівлями на Катеринославському бульварі, також побудованими Вадимом Єрмолаєвим. Це пов'язано з тим, що автори нових проектів (Сергій Філімонов і Наталія Каширіна) є прихильниками тієї ж аскетичною і прагматичної архітектури, яку визнавав Олександр Дольник, який спроектував багато знакові об'єкти інвестора. Якісні матеріали і увага до дрібниць будуть об'єднувати і розширювати європейський куточок міста, який вдалося реалізувати інвестору.

За задумом архітекторів, відмінною рисою нових будівель стане їх остроносость і косоугольность, обумовлені криволінійним провулком Шевченка. За задумом архітекторів, така особливість посилить важливість існуючого провулка, і об'єднає два комплексу в єдиний ансамбль.

Всередині кварталу пропонується створити впорядковану зелену зону, де може розташовуватися дитячий центр.
Реконструкцію пропонується проводити в три етапи. Перший і другий - будівництво двох багатофункціональних комплексів по вул. Шевченка, 43 та вул. Південної, 9.

Третім етапом пропонується перетворення території в глибині кварталу для створення зеленого простору і дитячого центру.

Також вже відомо про плани інвестора створити бульвар по вулиці Південній, який стане продовженням Катеринославського. Цей проект тісно пов'язаний з комплексною забудовою кварталу.

Довідка: Вадима Єрмолаєва називають головним забудовником Дніпра, змінив архітектуру міста. Вадим Єрмолаєв інвестував створення Катеринославського бульвару і таких об'єктів, як "Міст-Сіті", "Каскад-Плаза", "Босфор", "Енігма", "Призма" та інші.

    Реклама на dsnews.ua