• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Ціни на нафту повзуть вниз

Реклама на dsnews.ua
Ціни на нафту, знизившись у вівторок на тлі сумнівів у здатності видобувних країн змінити баланс попиту і пропозиції на ринку, у середу продовжують знижуватися

Цьому сприяє кілька факторів, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс".

Лютневий ф'ючерс на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures до ранку середи знизився на 0,5% - до $53,66 за барель.

Ціна ф'ючерса на нафту BRENT на січень на торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) зменшилася на 0,6% - до $50,62 за барель.

Враховуючи недавнє зростання цін на сировину, американський Міненерго підвищив прогноз видобутку сланцевої нафти в США до 8,78 млн барелів у день у майбутньому році, хоча в листопаді очікував зростання показника лише до 8,73 млн барелів.

У вівторок American Petroleum Institute повідомив про зниження запасів нафти в США більш ніж на 2 млн барелів.

Чинниками, що вплинули на настрої учасників ринку, став також зростання обсягів видобутку нафти в листопаді в країнах ОПЕК і Росії до рекордного рівня, сумніви в здатності країн ОПЕК дотримуватися узгоджені квоти на видобуток. Так, більшість учасників ринку схиляються до того, що реальне скорочення виробництво буде значно менше, ніж оголошені 1,2 млн барелів на день.

Саудівська Аравія, як стало відомо, запропонувала на січень знижки покупцям в Азії в $1,2, що свідчить про триваючу боротьби країн за частку на ринку.

Зміцнення долара у вівторок також вплинуло на ціни, які визначаються в американській валюті.

Поки немає також ясності, які з нафтовидобувних країн підтримають ОПЕК за підсумками намічених на суботу переговорів.

    Реклама на dsnews.ua