• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

У 2021 році в Україні помітно подорожчає свинина

Реклама на dsnews.ua

У найближчі кілька місяців в Україні з кількох причин помітно зросте ціна на свинину

Як вважають фахівці Асоціації тваринників України, перш за все ціна на свинину зросте через неврожай, який спостерігається в цьому році, повідомляє "ДС".

"Уже зросла ціна на зернову групу, сою та соняшник на 20-40%, які є основними компонентами в годівлі свиней. Як відомо, в структурі собівартості виробництва м’яса корми займають близько 70-80%. Відповідно до цього прогнозовано і зросте собівартість виробництва свинини", — прокоментувала експерт зі свинарства Ольга Махно.

Ще одним фактором здорожчання ключового м’ясного продукту для українців фахівці називають підвищення собівартості вирощування при низьких закупівельних цінах.

"М’ясокомбінати приймають свиней живою масою за ціною 37-39 грн/кг. Собівартість же вирощування свиней при нинішніх цінах на зернові і білкові компоненти на грудень 2020 року має бути менше 36 грн/кг. Але у багатьох свинокомплексів вона вже наближається до 40 грн/кг і більше. Це може зумовити скорочення поголів’я свиней як у населення, так і на промислових підприємствах. Зниження ж кількості поголів’я свиней зумовить ріст попиту на м’ясо", — каже Махно.

    Реклама на dsnews.ua