• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

У Києві пройшов форум "Ягоди 2021 UA", який об'єднав кращих виробників ягід в Україні

29 липня в Києві власники та представники ягідних компаній країни зустрілися на Х Міжнародному форумі "Ягоди 2021 UA" — Технології, інвестиції, маркетинг ", щоб обговорити актуальні питання ягідництва з авторитетними фахівцями

Форум "Ягоди-2021"
Форум "Ягоди-2021"
Реклама на dsnews.ua

Організатором Форуму виступила Громадська організація "Асоціація "Українська ягода" і ТОВ "Брусвяна" за підтримки Торгово-промислової палати України. Метою заходу було сприяння підвищенню конкурентоспроможності українського ягідництва та її переробки на внутрішньому і світовому ринках. "Деловая столица" виступила інформаційним партнером форуму.

Почали захід з привітальних слів організатора Ліліани Дмитрієвої, яка є директором плодово-ягідного розплідника "Брусвяна", і запрошених почесних гостей — першого заступника Міністра АПК України Тараса Висоцького, президента Торгово-промислової палати України Геннадія Чижикова, засновниці і президентки бізнес-клубу Business Womаn Club Анни Крисюк.

"Те, що Україна є аграрною країною з високим потенціалом, — істина, яка не потребує підтвердження. Водночас таким чином ми не тільки формуємо бюджет, а й імідж на міжнародній арені. Прийшов час масштабувати ягідний бізнес, а українському ягідництву є, що сказати у світі", — заявила Дмитрієва.

До обговорення важливих тем форуму "Ягоди 2021 UA" приєдналися провідні українські та міжнародні експерти, представники центральних органів державної влади (Мінекономіки, Мінагрополітики, Міністерство закордонних справ), представники іноземних дипломатичних установ як в Україні, так і за кордоном, представники провідних банків України, представники ягідного бізнесу — всього понад 150 учасників.

Учасники форуму "Ягоди-2021"
Учасники форуму "Ягоди-2021"

В цьому році Форум включав три дискусійні панелі.

Панель I "Ягідний бізнес 2020-2022" мала кілька цілей:

  • Показати широкому загалу, як державні інститути сприяють розвитку ягідної галузі.
  • Проаналізувати діючі програми та перспективи впровадження нових в 2021-2022 роках.
  • Обговорити діяльність Міністерства економіки України в напрямку спрощення умов торгівлі для українського виробника ягід.
  • Дізнатися від перших осіб Держгеокадастру про вигоди та проблеми, з якими доведеться зіткнутися виробникам ягід після відкриття ринку землі.

Спікерами виступили заступник директора Офісу з розвитку підприємництва та експорту Андрій Литвин, завідувач сектора Департаменту аграрного розвитку Міністерства АПК Володимир Пустовіт.

Організатори Форуму вважають "надзавданням" сьогоднішнього дня формування позитивного іміджу та попиту на українську ягоду і продукти переробки в світі. Тому Панель II отримала назву "Дипломатична". Для участі в ній, мабуть, вперше в історії ягідництва запросили українських та іноземних дипломатів для освітлення перспектив і форм співпраці українських і закордонних виробників і переробників ягід.

Спікерами на цій панелі стали представники посольства Хорватії в Україні, представники українських дипломатичних місій в Кувейті, Іспанії, Великобританії, а також директор Департаменту взаємодії з експортерами та просування експорту Аліна Шишкіна і директор ТОВ "Успаєв ФРУТ" Володимир Гуржій.

Панель III "Банківська" була присвячена проблемі кредитів — розвиток сучасного виробництва на "власні кошти" неможливий, а залучити кредитні банківські ресурси дуже складно.

Спікерами виступили начальник управління з андеррайтингу Експортно-кредитного агентства Костянтин Горбешко, представник "Ощадбанку України" Катерина Святенко, представник "Креді Агріколь Банк" Оксана Макарова, представник "ОТП Банк" Антон Радченко, керівник управління проєктами Big-U Ростислав Наконечний.

У заході також взяли участь перший заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова, Надзвичайний і Повноважний посол Хорватії в Україні Аніція Джаміч, Надзвичайний і Повноважний посол ПАР в Україні Андре Грюнвальд, третій секретар Посольства Єгипту в Україні Енас Таха, засновниця Інституту партнерства та сталого розвитку Дарʼя Мустафіна, глава правління видавничого дому "Картель" Ірина Асман, власники та представники ягідних, аграрних компаній.

Родзинкою Х Міжнародного форуму "Ягоди 2021 UA" стала конкурсна дегустація лохини від українських виробників. Ягоди, упаковані в однакові лотки, були виставлені на конкурсному столі в фоє ТПП України. Учасники Форуму мали можливість спробувати конкурсні зразки представлених ягід і віддати свій голос за найкращі ягоди за допомогою конкурсних листів і ящиків для голосування.

Конкурсна дегустація лохини від українських виробників на форумі "Ягоди-2021"
Конкурсна дегустація лохини від українських виробників на форумі "Ягоди-2021"

Оцінювання ягід проходило за 5-ти бальною шкалою. Перемогу в номінації "Краща лохина України 2021" (The best blueberry of Ukraine 2021) отримало ТОВ "Чорниця Волині". Відповідною відзнакою та дипломом переможців нагородили організатор Форуму "Ягоди 2021 UA" Ліліана Дмитрієва та перший заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова.

Друге місце зайняло ТОВ "Вайсбері", третє — ФГ "Забілоцьке".

Дегустація лохини в рамках конкурсу на форумі "Ягоди-2021"
Дегустація лохини в рамках конкурсу на форумі "Ягоди-2021"

Результатом Форуму стало звернення до Національного банку України з метою змін в методиках покриття кредитів для ягідної галузі, а також направлення в дипломатичні установи і консульства стандартизованого промо-пакета українського ягідництва.  

    Реклама на dsnews.ua