• USD 27
  • EUR 31.8
  • GBP 37.2
Спецпроєкти

У Мінцифри підрахували, скільки громад хочуть отримати "інтернет-субвенцію"

Міністерство цифрової трансформації отримало понад 700 попередніх заявок від громад, які претендують на інтернет-субвенцію — бажають підʼєднати до оптичного інтернету об’єкти соціальної інфраструктури

Найактивнішими виявилися громади в Чернігівській і Миколаївській областях
Найактивнішими виявилися громади в Чернігівській і Миколаївській областях
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Мінцифри, передає "ДС".

Станом на 26 квітня до Мінцифри надійшли 734 попередні заявки. Найактивнішими виявилися громади в Чернігівській і Миколаївській областях.

У межах проєкту до оптичного інтернету хочуть під’єднати майже 11 тис. медзакладів, шкіл, бібліотек чи інших об’єктів соціальної інфраструктури у 4 473 населених пунктах. Однак, за даними Мінцифри, у більш як третині сіл уже присутні оптичні технології.

"Під час перевірки заявок ми виявили деякі неточності. Найчастіше голови громад помиляються, коли вказують села, яким вже доступні оптичні технології. Помилка не дозволить отримати субвенцію, адже, за умовами проєкту, Мінцифру цікавлять тільки ті села, де оптично-волоконні технології відсутні. Дуже сподіваюся, що голови громад будуть більш відповідально ставитися до збору подібної інформації", — зазначив керівник експертної групи з розвитку фіксованого інтернету Андрій Набок.

Іншою проблемою стало те, що бажані суми фінансування в багатьох заявках завищені.

"Хочемо нагадати, що в Мінцифрі знають реальну вартість послуг підключення і те, що в різних регіонах вона може відрізнятися, тож заявки із захмарними сумами будуть відхилені",- зауважують у міністерстві.

Отримувачів фінансування відбиратимуть за двома критеріями: найнижча ціна та найбільший соціальний ефект. Кожну заявку ретельно перевірятиме комісія міністерства. 

Вказані дві проблеми могли коштувати державі 300 млн грн, підрахували у Мінцифри.

Попередній збір заявок триває.

Нагадаємо, Мінцифри підготувало державну програму "Інтернет-субвенція". Уряд має ухвалити порядок та умови її надання, після цього відкриється офіційний збір заявок.

Як писала "ДС", Міністерство цифрової трансформації хоче видати посадовцям нові смартфони для захищеного урядового мобільного звʼязку.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua