• USD 27.3
  • EUR 30.7
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

У Мінсоцполітики вирішили рахувати прожитковий мінімум згідно з потребами людини

Методологія підрахунку прожиткового мінімуму буде змінена, в результаті чого суми буде вистачати на забезпечення потреб людини

Слово і діло
Реклама на dsnews.ua

Про це заявила міністр соцполітики Марина Лазебна в ефірі телеканалу "Дім", передає "ДС".

За її словами, основною проблемою нинішньої ситуації є прив'язка до прожиткового мінімуму розмірів штрафів та інших відрахувань.

"Ми аналізували 180 законодавчих актів, у яких є прив'язка до прожиткового мінімуму, і дивилися, на що її можна замінити. І ми знайшли цю конструкцію. Вирішили залишити цю прив'язку у формуванні основних нарахувань, визначених Конституцією: тільки пенсія, тільки мінімальна зарплата. І прожитковий мінімум для людини має бути реальним і не може бути навіть як розмір у бюджеті. Сума повинна бути вище. А все інше прив'язуємо до базових виплат, щоб у людини не було теж ніяких втрат", — сказала Лазебна.

Міністерство соціальної політики за участю експертів розробило комплекс змін до чинного законодавства, щоб докорінно змінити ситуацію. Проєкти вже схвалені урядом і передані в парламент.

"Вийшло 4 законопроєкти. Один про методологію, другий про відв'язання, далі — про базові величини для штрафів і для соціальних виплат, доплат. Ми це все прописали", — зазначила міністр.

Нагадаємо, з 1 липня в Україні загальний показник прожиткового мінімуму становить 2294 грн, з 1 грудня він зросте до 2393 грн. Прожитковий мінімум встановлений для різних категорій громадян.

Як повідомляла "ДС", в червні Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт №3515, яким пропонується встановити єдиний прожитковий мінімум, прив'язаний до 40% середньої зарплати в Україні.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua