• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.2
Спецпроєкти

У Раді підтримали законопроєкт про розмитнення авто у "Дії"

Комітет Верховної Ради з фінансів податкової та митної політики рекомендував нардепам прийняти за основу законопроєкт №10380, який передбачає виключення людського фактору з процесу розмитнення авто

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні очільника комітету, нардепа Данила Гетманцева у Telegram, передає "ДС".

"Законопроєкт розроблено з метою забезпечення зручності подачі електронної митної декларації для митного оформлення легкового автомобіля завдяки використанню засобів Єдиного державного вебпорталу електронних послуг протягом періоду до набуття Україною статусу членства в ЄС", — зазначив Гетманцев.

За його словами, законопроєкт передбачає модель митного оформлення авто, яка ліквідує можливість маніпулювання з вартістю легкового автомобіля.

Гетманцев додав, що при запровадженні нової моделі ліквідуються схеми із:

  • зазначення неіснуючих пошкоджень та несправностей легкового автомобіля;
  • зміни модифікації легкового автомобіля;
  • підробки договорів купівлі-продажу легкового автомобіля (купчих, інвойсів);
  • зміни показників одометра (штучне збільшення або зменшення пробігу легкового автомобіля).

Законопроєкт передбачає можливість подання електронної митної декларації через "Дію". А також — запровадити електронну базу даних для коригування митної вартості транспортних засобів, яка міститиме інформацію про митну вартість нових легкових автомобілів з урахуванням марки, моделі, об’єму циліндрів двигуна, типу пального.

Нагадаємо, на початку січня Міністерство цифрової трансформації подало в парламент законопроєкт, який передбачає виключення людського фактора з процесу розмитнення автомобілів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua