• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.4
Спецпроєкти

У Раді пропонують обмежити комісію за послуги еквайрингу

Реклама на dsnews.ua

1 жовтня у Верховній Раді України був зареєстрований законопроєкт № 4178, що передбачає поступове зменшення допустимого розміру інтерчейнджу та загальної комісії за послуги еквайрингу для рітейлу

Документом пропонується обмежити ставку до 0,5%. На сьогодні вона становить 1,7-3%.

Як зазначається у пояснювальній записці до законопроєкту, Комісія за безготівкові транзакції в Україні є однією з найвищих в Європі та довгий час ніяк не регулювалася. Витрати на еквайринг для малого і середнього бізнесу сягають 2-3% від суми транзакції. Високі комісії спонукають ритейлерів використовувати готівку, адже інкасація коштує значно дешевше. Натомість Євросоюз ще 2015 року обмежив інтерчейндж, який є найбільшою складовою загальної комісії, до 0,3% від суми транзакції. У Великій Британії Верховний суд також ухвалив рішення на користь його зменшення

Оскільки приймання платіжних карток в нашій країні є обовʼязковим, а оператори платіжних систем займають монопольне становище на ринку, ритейлери змушені сплачувати завищену комісію. Такі умови призводять до розвитку тіньової економіки, адже багатьом рітейлерам стає невигідно приймати оплати картками.

Щоб мінімізувати тіньові схеми та підвищити контроль грошових потоків, держава має закріпити справедливі умови для ритейлерів.

Крім того, подальше зростання частки безготівкових розрахунків зменшить ризик поширення коронавірусу, адже одним із джерел розповсюдження інфекції є саме готівкові кошти. 

Відповідно до нового законопроєкту, загальний розмір комісійної винагороди за послуги еквайрингу не може перевищувати:

з 1 січня 2021 до 30 червня 2021 року – 1,5 відсотка від суми транзакції;

з 1 липня 2021 до 31 грудня 2021 року – 1 відсотка від суми транзакції;

з 1 січня 2022 року – 0,5 відсотка від суми транзакції.

    Реклама на dsnews.ua