• USD 28
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

У "Слузі народу" пропонують відкласти підвищення мінімальної зарплати до 6500 грн

Реклама на dsnews.ua

Підвищення мінімальної заробітної плати в Україні до рівня 6 500 гривень, про яке раніше говорив президент Володимир Зеленський, може бути відкладене до грудня наступного року

З подібною ініціативою виступив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, нардеп фракції "Слуга народу" Данило Гетманцев, інформує "ДС".

За його словами, переглядати розмір виплат потрібно, "але зробити це одномоментно — неможливо". 

"Тому ми переглядаємо ці стандарти поступово. До речі, до нашого рішення про підвищення мінімалки до 5 тисяч гривень, третина працівників була за межею абсолютної бідності. Тобто, вони заробляли менше, ніж їм необхідно було для фізичного виживання. Кожного місяця Мінсоцполітики перераховує фактичний прожитковий мінімум. У липні було 5050 грн, а ми підняли до 5 тисяч гривень. Інакше кажучи, ми не підняли мінімалку до цього рівня, але наблизилися. Наступного року повинні перейти цю мінімальну межу. Підвищення буде на 9,3%", — сказав Гетманцев в інтервʼю ТСН.ua.

За словами депутата, підвищення зарплати може призвести до тінізації економіки — людей почнуть переводити на 0,5 ставки. 

"Тому мені здається, що оптимальною сумою для підвищення зарплати є 6 тисяч гривень, а не 6,5 тисячі. Тобто, я б зупинився на шести тисячах гривень", — заявив він.

На додаткове запитання про те, що бюджет-2021 передбачає підвищення мінімалки до 6,5 тисячі, Гетманцев відповів так: "Я б відклав це підвищення до 1 грудня 2021 року. Тоді, мені здається, що ми б нормально пройшли цей рік. Адже це менше впливатиме і на інфляцію, і на податковий тиск на бізнес".

Нагадаємо, Верховна Рада наприкінці серпня ухвалила закон про підвищення мінімальної заробітної плати до пʼяти тисяч грн з 1 вересня. Разом з мінімальною зарплатою зросла і пенсія. У 2021 році мінімальну зарплату планують підвищити до 6,5 тисячі гривень у два етапи.

Президент Володимир Зеленський, який вніс проєкт закону про підвищення мінімальної зарплати до ВР, заявляв, що бюджет країни витримає триетапне підвищення мінімальної заробітної плати, заплановане з 1 вересня, з 1 січня 2021 року і в середині 2021 року.

    Реклама на dsnews.ua