• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

У Світовому банку назвали "плюси" земельної реформи для України

Реклама на dsnews.ua

Україна має всі передумови для забезпечення прозорого ринку землі

Про це заявив провідний експерт Світового банку Клаус Дейнінгер під час зустрічі Керівного комітету із земельної реформи, передає "ДС".

За словами Дейнінгера, в Україні є всі передумови для забезпечення прозорого ринку землі. На його думку, це має підвищити ефективність використання земельних ресурсів, забезпечити основу для розвитку сільського господарства, сільських територій та місцевого населення.

Світовий банк та Євросоюз готові і надалі надавати технічну підтримку та інші ресурси для успішного впровадження земельної реформи в Україні, додав Клаус Дейнінгер .

Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький розповів, що наразі в рамках земельної реформи в Україні ведеться розробка та імплементація земельного законодавства, запровадження дерегуляції у сфері земельних відносин, передача повноважень місцевим громадам по розпорядженню землями, запровадження системи електронних аукціонів, земельного моніторингу тощо.

"Усі пріоритети уряду щодо подальшого впровадження земельної реформи поширюються і на 2021 рік, адже за півроку стартує ринок землі. Для нас важливо забезпечити усі необхідні передумови для успішного запуску земельного ринку та його подальшого функціонування", — зазначив Висоцький.

Учасники зустрічі зазначили, що "дорожня карта" подальшої спільної роботи в рамках Керівного комітету із земельної реформи буде остаточно затверджена на початку лютого.

Як писала "ДС", Держгеокадастр хоче протягом двох місяців закрити свої обласні управління.

    Реклама на dsnews.ua