• USD 28.4
  • EUR 32.3
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

У Зеленського назвали плюси "економічного паспорта"

Кошти від використання надр, які мають накопичуватися в так званому "економічному паспорті", можна буде витратити на покупку житла, навчання та лікування після досягнення громадянином повноліття

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомили у пресслужбі глави держави, коментуючи внесений до Верховної Ради законопроєкт "Про економічний паспорт", передає "ДС".

Відповідно до законопроєкту, Фонд майбутніх поколінь буде націлений на накопичення державних внесків на користь його учасників з подальшим інвестуванням або виплатою коштів його учасникам.

Активи учасників Фонду формуватимуться із внесків, що надійшли від сплати ренти за користування надрами для видобутку корисних копалин, та інвестиційного доходу від розміщення та інвестування коштів учасників Фонду.

Державні внески здійснюватимуться щороку кожного учасника Фонду до досягнення ним 18 років.

Після досягнення громадянином повноліття ці виплати можуть використовуватись на:

1) навчання у навчальних закладах України;

2) купівлю нерухомості на території України;

3) переказ коштів на свій рахунок у системі недержавного пенсійного забезпечення;

4) лікування (при досягненні 18-річного віку).

Також глава держави подав на розгляд парламенту пов’язані законопроєкти. Цими документами пропонується врегулювати питання здійснення державних внесків у систему економічного паспорту, звільнення від оподаткування коштів учасників Фонду та доходу, отриманого платником податків з Фонду, а також питання, пов'язані з порушенням інтересів учасників Фонду.

В ОП впевнені, що "ухвалення та реалізація цих законів дасть змогу інвестувати в українську молодь і водночас створить умови для розвитку економіки та освіти в Україні".

Крім того, з початком діяльності Фонду збільшиться попит на нерухомість, а також на інвестування у пенсійні фонди, що стане потужним поштовхом для розвитку ринку нерухомості та накопичувальної пенсійної системи.

Як повідомляла "ДС", 6 грудня президент Володимир Зеленський вніс на розгляд Верховної Ради законопроєкт "Про економічний паспорт".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua