• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

У Зеленського сподіваються до кінця року отримати два транші МВФ

Україна очікує отримати два транші від Міжнародного валютного фонду до кінця поточного року у разі, якщо візит місії фонду у вересні пройде успішно

Реклама на dsnews.ua

Про це УНН розповів радник президента України Володимира Зеленського з економічних питань Олег Устенко, передає "ДС".

За словами Устенка, Україна наразі продовжує співпрацю з МВФ за двома треками: з одного боку, в контексті отримання фінансової допомоги в обсязі 2,7 млрд доларів, з іншого — очікується прибуття місії МВФ у вересні цього року.

"Ми виконали все, що було обіцяно у цьому меморандумі (за програмою Stand-by — ред.), ми вважаємо що українське питання буде винесено на засідання директорів МВФ у вересні", — зазначив співрозмовник агентства.

Він відзначив успішний діалог між главою української держави і керуючим директором МВФ Крісталіною Георгієвою. Також Устенко підкреслив важливість позитивних зрушень усередині держави, зокрема щодо реформування судової системи, розвитку антикорупційної інфраструктури та підвищення інституційної незалежності Національного банку України.

"Ми очікуємо один транш від Міжнародного валютного фонду відразу, як українське питання буде винесено на засідання ради директорів, яке, я вважаю, буде відразу після (візиту — ред.) місії МВФ. І також я б чекав на те, що ми зможемо отримати і додаткове фінансування в рамках програми Stand-by, у якій ми зараз знаходимось… Тобто я б очікував щонайменше два транші до кінця року", — сказав Устенко, відповідаючи на питання про те, чи може Україна розраховувати на отримання траншу МВФ у разі успішного візиту місії у вересні.

Нагадаємо, МВФ 2 серпня затвердив розподіл спеціальних прав запозичення (СПЗ) на підтримку світової економіки обсягом 650 млрд доларів. Україні виділено 2,7 млрд доларів з цього безпрецедентного пакету — отримати їх країна має вже до кінця літа.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua